8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyDylan Moran neušetril nikoho - politikov, utečencov ani vlastnú rodinu
spot_img

Dylan Moran neušetril nikoho – politikov, utečencov ani vlastnú rodinu

dylan_moran02

Britský komik Dylan Moran, ktorý je na Slovensku známy predovšetkým z účinkovania v kultovom seriáli Black Books, sa predstavil vo veľkej sále Istropolisu.

Celé predstavenie sa odohralo v anglickom jazyku, bez tituliek či tlmočníka, no Moran  sľúbil, že sa bude snažiť rozprávať pomalšie a zrozumiteľnejšie, v tomto sa prejavila povestná britská taktnosť k voči neanglicky – hovoriacim krajinám.

Hneď na úvod si pozisťoval národnostné zloženie návštevníkov jeho bratislavského vystúpenia, ktoré tvorili Slováci, Česi, Poliaci, Maďari, Rusi, Angličania i hŕstka Američanov. A okamžite sa k nim od britského komika zdvihla vlna stereotypných narážok, pričom do vlastnej – írskej stajne Moran nakydal asi najviac.

Dylan Moran – live Prague 2015

Gro Moranovho aktuálneho programu Off The Hook tvorili dôležité politické a spoločenské témy ako je napríklad rozkol v Európskej únii, utečenecká kríza i parlamentné voľby na Slovensku, osobnejším glosám nad životom obyčajných ľudí sa zase venoval v druhej polovici predstavenia. Dokonca stihol utrúsiť pár ironických poznámok aj smerom k svojej rodine.

Britský komik zaujal nielen pohotovou improvizáciou, ale aj tým ako dokázal vypointovať aj zdanlivo banálny príbeh. Hovorené slovo oživil brilantnou prácou s mikrofónom, pričom sa diváci nechali najprv ukolísať pravidelným tokom rytmu jeho reči, aby ich neskôr vypudil zo stereotypu prudkými zmenami v intonácii. Zaslúžený niekoľko minútový aplauz prinútil Dylana Morana k prídavku, v ktorom odrecitoval vlastnú verziu knižného bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img