8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyHardcore z druhej strany - report
spot_img

Hardcore z druhej strany – report

Už len zvýšený počet dievčat v sále dal tušiť, že toto bude iný hardcorový event. Inokedy mužský pot vystriedal jemný parfmén s odénom feromónov.  Až päť kapiel dával pocit, že toto bude veľmi dlhý večer. Ale koniec už o pol dvanástej (možno aj skôr) bol nečakaný.

Začiatok bol skorý s dvoma slovenskými kapelami, ktoré ani nestihli predviesť čo v nich je. Paranoid mal ešte mäkší štýl než LostMind. Miestami boli skoro rockový a najviac vybočovali z koncertu. Tri americké kapely mali jemné nuancie. Vanna prekvapila veľmi čistým spevom a kontrastmi medzi „jemnými“ pasážami a tvrdou stenou. Stray from The Path ohučali a potešili metalovejšiu časť publika. K vycibrenej technike pridali aj kus inovačnej kompozície. Hlavná hviezda Eyes Set to Kill prišla s pompou za veľkého aplauzu, ktorý vytušil kto bol headlinerom. Ich hviezda veľmi rýchlo stúpa a sú na vrchole popularity. Tá podľa mňa bude už iba padať, lebo to čo ponúkli bol svetový štandard. Dobré, ale ničím výnimočné. Takých kapiel je vo svete veľa. Spestrením je, že je to sesterská skupina. Spev Alexie Rodriguez nebol výrazný a moc sa nehodil. Oveľa väčšiu pozornosť tak pútal spevák Cisko Miranda. Podľa mňa podal najlepší výkon a strhol na seba najviac pozornosti. Kusy tiel padali ako muchy, či skôr sa podávali. Lebo prítomný mosh bol jemnejší ako býva zvykom na hardcorových koncertov. Škoda, že kapely sa na seba podobali. Nie ani tak hudbou, ako prejavom. Naštudované gestá, artikulácie. Jednotný štýl s jednotnou jednotvárnosťou. Taká atypická uniformovanosť.

The Paranoid, LOSTinMIND, Vanna, Stray from The Path, Eyes Set to Kill – 31.03.2011, Randal klub, Bratislava – promotér Apocalypse Enterteiment

autor: D.H.ml.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img