8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyIron Cross predviedli Oi! zo starej školy - report
spot_img

Iron Cross predviedli Oi! zo starej školy – report

 Legendárna americká oi! skupina Iron Cross to poslednom období nemá ľahké.  Prednedávnom tragicky zahynul jej člen, basgitarista Dmitrij. Stalo sa to v čase pripravovania na koncertné turné. To sa nesie v smutnom tieni tejto tragickej udalosti. A Iron Cross musí občas bojovať aj s nezáujmom alebo s nevedomosťou fanúšikov tohto štýlu. V Bratislave kvôli nízkej účasti posunuli začiatok koncertu na desiatu hodinu. 

Po polhodinovom nácviku a bez účasti predkapely začali Iron Cross hrať pred prázdnym parketom. No nakoniec sa objavilo zopár jedincov s kratším zostrihom a záľobou v starej škole nekompromisného oi!

Iron Cross

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=OyofFXLFQcc&feature=youtu.be‘]

 

V strednom tempe, s prízvukmi na druhú a štvrtú dobu, punkovými power akordmi a väčšinou jedným sólom v skladbe. Takto prebiehali skladby v podaní Iron Cross. Hudobne nekomplikovaný street punk mal iba mierny nábeh do old school hard coru.

V niektorých skladbách sa objavili aj výraznejšie sóla, no tie mali  skôr funkciu vyhrávok.  Väčšinou išla kapela razantne v jednej rytmickej aj melodickej rovine. Spev Sab Greya nebol technicky dokonalý, ale  autentický a zachytil v sebe atmosféru skinheadského kultu starej školy. Zaujímavé je, že v jednej skladbe ukázal tanec, ktorým pripomenul zosnulého Iana Curtisa z kultovej post punkovej skupiny Joy Division.

Iron Cross

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=l9zsaoChjTA&feature=youtu.be‘] 

 

Spoločné vokály sa neodohrávali vo viachlasoch, ale medzi striedaním  sólového spevu a zvyšku kapely.

Iron Cross odohrali pol až trištvrte hodinový materiál. Poďakovali sa a bez prídavku sa vytratili do šatne. Stihli sa ešte pozdraviť s fanúšikmi, pobaliť veci a odísť. Ako sa ukazuje, toto  turné bude mať  zvláštnu a skôr trpkú príchuť.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img