8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyJazzanove priniesol "dušu" Paul Randolph
spot_img

Jazzanove priniesol „dušu“ Paul Randolph

Jazzanova – I Human Tour 2012 – 24.02.2012 – Majestic Music Club

Nemecká skupina Jazzanova sa skoro po troch rokoch znovu vrátila na Slovensko. Svojim prvým koncertom na festivale Wilsonic zaujala nielen fanúšikov, ale aj promotérov, ktorý ich opäť zavolali. Keď sa zahraničná kapela vracia na Slovensko väčšinou v tom hrajú úlohu tri faktory: spokojnosť fanúšikov, spokojnosť promotérov a spokojnosť samotnej skupiny. Všetky tri faktory sa mohli prejaviť aj po druhom bratislavskom koncerte, ktorý vyšiel na výbornú.

Hlavní predhrievači neboli slovenské skupiny ani predskokani, ktorých by zobral hlavný headliner zo sebou na turné, ale DJ-ovia. Mnoho ľudí ocenilo, že pri ich setoch sa nezjavila typická črta niektorých zvukárov a to vypeckovať hudbu na plné otáčky. Tieto sety boli príjemnou kulisou k rozprávaniu a čakaniu na hlavnú kapelu, aj keď príliš publikum neroztancovali.

Niečo po desiatej hodine večer vkročili nesmelo na pódium hudobníci s Jazzanovy. Postupne sa rozochveli tóny z nástrojov, ale až po pár taktov spolu unisono súznili. Prvá skladba sa niesla ešte na pomedzí džezovej improvizácie, ale táto polo rozcvička sa stupňovala. Počas druhej skladby sa pridal hosťujúci spevák Paul Raldoplh, ktorý trochu pozmenil charakter dovtedajšieho plynutia. Niežeby sa zmenil hudobný tok, ale skladbám pridal soulový feeling. Paul imidžovo pripomínal Lennyho Krevitza hybridne pomiešaného s Georgom Michaelom. Hlasovo však viac tiahol k Georgovi. Spevom laškoval a osciloval na pomedzí dráždivého zvodcu a priamočiareho zabávača. Paul bol neprehliadnuteľnou postavou tohto koncertu. V prvej polke večera sa len málokedy nezapájal. Aj, keď nespieval text, svojimi fistulami sa miešal do nástrojov.

V druhej polovici sa koncert lámal na tanečnú párty. Hlavne aj preto, že Jazzanova vie skvelo remixovať. Paul  potom trochu ustúpil a v sále sa hral špičkový tanečný nu – jazz. V závere opäť pristúpil a nakoniec z toho bol vyvážený elektronicko džezovovo soulový zážitok.

fotoreport už čoskoro

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img