8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyKam siaha pamäť slonov? No predsa ku gitarovej hudbe
spot_img

Kam siaha pamäť slonov? No predsa ku gitarovej hudbe

IMG_4933

Už po prvom koncerte z festivalu Real Something Series je jasné, že vznikla platforma, v ktorej je kladený dôraz na rovnocenný vzťah medzi interpretom a publikom. Hudobní fanúšikovia v záplave idolov a chránencov manažérov vyhľadávajú obyčajných umelcov, pre ktorých je hudba viac než len biznisom. Real Somethins Series je kombináciou mladého talentu, energie a chuti objavovať.

Výber miesta musel padnúť na Fugu, ktorej terajší priestor nenormálne sluší. Industriálne prostredie priamo v epicentre Starého mesta, k tomu veľmi slušná akustika a na prvý pohľad ošarpaný, avšak lahodne pôsobiaci interiér. To sú body, ktorými Fuga oslovuje promotérov nezávislej hudby. 

Agentúra Real Something sa rozhodla usporiadať svoj maratón Real Something Series práve vo Fuge a hneď prvý koncert bol nesmierne sympatický. Vystúpili na ňom dve gitarové zoskupenia Chiyoda Ku a Memory of Elephants. Prvá z nich predviedla vynikajúcu prácu s dynamikou s neuveriteľne presnými rytmickými akcentmi. Rytmus v ich ponímaní sa menil ako letný a zimný čas. Počúvate skladbu a zrazu príde predel, v ktorom je na chvíľu váš biorytmus rozhodený, ale veľmi rýchlo si na zmenu zvykne, zrazu je letargia preč a nový entuziazmus v napätí očakáva nový hudobný príbeh.

Chiyoda Ku – Stop Watching TV, You’re Being Conditioned

Memory of Elephants zase stavili na tvrdšie pasáže, v niektorých bol príklon až k stoner rocku, hoci sa prezentujú ako metalcore kapela. Všetko bolo podriadené groove a neopadajúcemu záujmu zo strany publika.  Najbližšie sa v rámci Real Something Series predstavia dánski free-jazzisti SVIN a rakúski improvizátori Tumido. Nezaváhajte a zastavte sa 5. októbra v bratislavskej Fuge. Občas sa totiž oplatí navštíviť aj hudbu mimo hlavnej periférie. Neuveríte, ako vás dokáže prekvapiť!

Memory of Elephants – Staggs

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img