8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyNY old school s luxusným supportom? Hardcore koncert roka
spot_img

NY old school s luxusným supportom? Hardcore koncert roka

deeznutsmadballtourposterMadball; Deez Nuts; Your Demise; Nasty; We Ride – 08.12.2013 – MMC – Bratislava

O ašpirantovi na tohtoročný  hardcore koncert roka  niet pochýb. Veď kto by už len mohol súperiť so zostavou v ktorej sa stretli legendy old school štýlu a súčasné hviezdy modifikovaného hardcoru.

Dlhú dobu sa špekulovalo o mieste  podujatia. Randal sa zdal byť ideálnym priestorom, keď oslovuje nielen vzrušujúcim dizajnom punkového klubu, ale aj veľkým barom, oddeleným nefajčiarskym priestzorom a javiskom s bezprostredným kontaktom s publikom. Na poslednú chvíľu sa rozhodli organizátori kvôli komfortu premiestniť kocnert do susedného MMC. Na žiadosť kapiel odstránili povinné zábrany a security služba dostala príkaz  byť benevolentná a nezasahovať.

We Ride – live in MMC 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=OsFQ7GCxu4E‘]


 

Španielska formácia We Ride aj nemecká kapela Nasty síce mali svoj okruh divákov, ale ich sety boli iba kvapkou v hardcorovom mori. Prvý nával vzrušenie nastal až pri vystúpení Your Demise, keďže tvorba kapely je v strednej Európe mimoriadne obľúbená. Energické gitary boli frivolne spútané agresiou a vďaka novým skladbám z albumu Golden Age, ktorý sa vymyká ich štandardu, nehrozila monotónnosť.  Frenetický vokál Ed McRaeho trochu zanikol v horšom ozvučení, ale pri najznámejšej skladbe Miles Away vďaka spoločným vokálom nabehli publiku zimomriavky.

Your Demise – Miles Away

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=FtCK8Oz0HF4′]


 

Návšteva od protinožcov je veľkou vzácnosťou a Deez Nuts si európske turné užívajú v každej krajine. Aj oni sa mohli pochváliť novou nahrávkou, aj keď jej presnosť nevedia preniesť na pódium, keďže na doske hosťuje mnoho hudobníkov. Mnohé aranžmány museli zjednodušiť, čím však vytvorili priamočiarejšiu odozvu. Rapové vokály boli naživo skôr vo forme deklarovaného slova na spôsob Agnostic Front než Biohazard.  Austrálska scéna je známa svojou dravosťou a dobrým citom pre gitarový riff a Deez Nutz dokázali, že pokračujú v tejto tradícii.

Deez Nuts – Unfuckwithable

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=3kWazyM0Li4′]


 

Headlinerom celého turné bola americká legenda ny hardcore stylu – Madball. Títo old school bojovníci z ghetta vedia zakaždým priniesť  atmosféru tmavých new yorských uličiek. Možno aj preto sú na Slovensku tak obľúbení, keď pripomínajú mladým ľuďom ich panelákovú realitu a siluetu sociálnych problémov. Tvorba kapely nie je zložitá, ale úderná. Rytmus je drobený do punkového tempa a masívnosť gitarových vyhrávok graduje do spoločných vokálov.

Madball –  Pride

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=wqqwhbs7Qgw‘]


 

Madball je pomerne častým návštevníkom európskych festivalov, ale vidieť ho v tomto luxusnom supporte v klube bolo pre mnohých splneným snom. Kapela nič nenechala na náhodu a do posledného potu predviedla hodinové peklo. Nič viac, nič menej.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img