8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyManželský dialóg dvoch bendžistov v špirále ticha
spot_img

Manželský dialóg dvoch bendžistov v špirále ticha

12219321_1158219627524944_5836547422390528403_n

Žižkovský klub Palác Akropolis bol svedkom tichého, no výnimočného koncertu. Hviezdna dvojica Béla Fleck a Abigail Washburn ponúkli takmer dvojhodinovú lekciu plnú citu, nenútenej virtuozity a manželského porozumenia.

Béla Fleck a Abigail Washburn sú párom v civilnom aj v hudobnom živote. Títo hviezdni manželia vychovávajú svojho jeden ročného syna Juna v netradičnom prostredí tour buse, po ich potulkách na európskom turné. Nie je to o túžbe po bítnickom spôsobe života, ale nutnosť, ako si môcť zarobiť a pritom nerozdeliť rodinu. Táto rodinná atmosféra sa chtiac, nechtiac potom odzrkadľuje aj na ich intímnych vystúpeniach, pretože ak by boli od svojho dieťaťa tisícky kilometrov vzdialení, nepôsobili by tak uvoľnene.

Béla Fleck & Abigail Washburn – Railroad live 2014

Ich pražský koncert prilákal najmä staršiu generáciu, pestro zloženú z „pražákov“ i zahraničných turistov. Aj v kontexte nabitého novembrového programu v tejto metropole, išlo o vzácnu udalosť, keďže návšteva amerického popularizátora bluegrass a nástroja benja je v Strednej Európe skôr zriedkavou záležitosťou. Gro programu pozostávalo z vlaňajšieho albumu Béla Fleck & Abigail Washburn.

Béla Fleck & Abigail Washburn – Final Countdown cover

https://www.youtube.com/watch?v=S5AsyuNia5Y

Po každej skladbe, ktorá sa síce podobala na tú predošlú, ale skúsení poslucháči objavili ten bohatý svet širokých vyjadrovacích prostriedkov tohto trochu starosvetsky pôsobiaceho páru, nasledoval príhovor, vtipná historka z manželského nažívania či zážitky z ciest. Koncert bol rovnocenným recitálom dvoch inšpiratívnych interpretov, ktorí sa predstavili v sólových výstupoch, ako aj v unisono partoch.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img