8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyPesničky, ktoré prežijú aj svojich autorov - Rockové Mrazenie 2014
spot_img

Pesničky, ktoré prežijú aj svojich autorov – Rockové Mrazenie 2014

IMG_0670

Desiaty ročník putovného rockového festivalu predstavil v bratislavskej Hant aréne populárne slovenské formácie a piesne, ktoré dotvárali mladosť našej staršej rockovej generácie.

Asi do polovice zaplnená bratislavská Hant Aréna bola svedkom dynamických no zväčša štruktúrovaných vystúpení slovenských kapiel. Tie patria k našim najpopulárnejším formáciám v oblasti rockovej hudby. Publikum malo možnosť počuť rôznorodosť tejto scény – prechádzajúcu od príjemného pesničkárstva (Hex), recesistického nadhľadu (Horkýže Slíže), východniarskej energie (Heľenine Oči), punkovej revolty (Konflikt) a priamočiarej údernosti (Bank of Joe).

Konflikt – To sme my live Rockové Mrazenie 2014


 

Headlinerom desiateho ročníka bol spevák Phil Bates s repertoárom Electric Light Orchestra, ktorý vystúpil so sprievodnou kapelou. Orientovať sa v rozpoložení tohto  legendárneho britského zoskupenia je dodnes zložité. Po rozpade pôvodnej kapely fungoval nástupca ELO Part II ďalších jedenásť rokov. No začiatkom nového tisícročia sa musela skupina premenovať kvôli odchodu bubeníka Ben Bevana, ktorý predal práva na názov pôvodnému spevákovi Jeff Lynnovi. A tento kolobeh hádok dodnes neskončil.

Electric Light Orchestra – Roll Over Beethoven


 

Samotný Jeff situáciu ešte viac zamotáva, keď na svojich sólových vystúpeniach siahne do repertoáru ELO a v roku 2014 usporiadal v londýnskom Hyde Parku samostatný koncert. Privlastniť si skladby, ktoré počúva milióny ľudí na svete je totiž lákavé. Dôležitá je potom otázka „Má vôbec zmysel ísť pozrieť na kapelu, kde zostal iba jeden člen„? Pesničky však môžu prežiť aj vďaka kvalitnej interpretácii. Veď aj v artificiálnej hudbe dokážu prežiť kompozície svojich skladateľov.

Electric Light Orchestra – Midnight Blue


 

Phil Bates sa predstavil v Bratislave už pred dvomi rokmi pri príležitosti koncertu hybridnej formácie ELO v ktorej vystúpil aj Louis Clark a Mik Kaminski. Tento krát išlo o úplne iných hudobníkov, ktorí nemali vôbec nič spoločné s pôvodnou ani sekundárnou zostavou. Napriek tomu rytmika šliapala na výbornú a známe melódie boli zahrané s rockovou vervou. A prítomných baviacim sa ľuďom vôbec neprekážalo, že ELO sa pravdepodobne už nikdy nevzriesia. Ich pesničky však prežijú.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img