8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyPominuteľné emócie zabalené do krásneho vokálu
spot_img

Pominuteľné emócie zabalené do krásneho vokálu

lara-fabian-a-sanremo-nel-2007

Do Bratislavy zamierila predstaviteľka jedného z najkrajších hlasov našej planéty. Belgická speváčka Lara Fabian predstavila skladby výsostne postavené na jej vokáli.

Po troch rokoch sa do Bratislavy vrátila najznámejšia belgická speváčka Lara Fabian. Koncert otvorila piesňou Je t´aime, čo bolo zvláštne, keďže väčšina interpretov si svoj najväčší hit šetrí na záver. Bolo sympatické, že Lara Fabian sa nespolieha iba na tento záblesk svojej interpretačnej geniality. Publiku, zloženého prevažne zo žien, predstavila ucelený program a ponúkla piesne s pokojnou až gýčovou atmosférou. Tie boli prezentované na jednoduchej, minimalistickej scéne, intimitu na takto veľkom koncerte zachovala rozostavaním jednotlivých členov kapely do okienok veľkých obrazových rámov. Vznikol tak zaujímavý optický efekt, ktorý nepôsobil nudne ani príliš epicky.

Lara Fabian – Je t´aime

Skladby boli postavené na jemných aranžmánoch, ktoré zvýrazňovali jej vokál bez okázalých manierov. Speváčka sa nebránila komunikácii s publikom, slová o láske, anjeloch a osude sa prejavili v piesňach J´y crois encore, Angel či I Will Love Again. Tieto nadpozemské predstavy sa vlnili v romantických zvukoch a aspoň na chvíľku rozmetali obavy z reálneho života.

Lara Fabian – I Will Love Again

Ľubozvučnosť francúzštiny bola síce použitá v tom najprchavejšom zmysle, ale svoj účel to splnilo. Emócie a intimita, to boli dve impresie, ktoré najviac vystihli atmosféru druhého bratislavského koncertu Lary Fabian.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img