8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyPrelúdium so Slayer a Prodigy naštartoval desiaty ročník festivalu Nova Rock
spot_img

Prelúdium so Slayer a Prodigy naštartoval desiaty ročník festivalu Nova Rock

imagesNova Rock – 13. – 15. 06. 2014 – Panonia Fields – Rakúsko

Jeden z najväčších európskych hudobných festivalov oslavoval desiate výročie vo veľkom štýle. Rakúsky Nova Rock ponúka každoročne vo svojom programe kapely, ktoré na Slovensku bežne (alebo nikdy neuvidíte) neuvidíte.  A zažiť v ich v tejto koncentrácii počas troch dní bol výnimočným zážitkom.

V obrovskom areáli si takmer štyridsať tisíc návštevníkov vychutnávali masívne kapely, alebo sa zabávalo vlastným tempom a dotváralo tak atmosférický kolorit. Na Nova Rocku vystupujú už počas poobedňajších hodinách kapely, ktoré by boli na iných festivaloch headlinermi s večerným časom. Takto napríklad ubehli koncertné sety americkým nu-metalistom Crazy Town, brazílskej legende Sepulture, metal corovým Bring Me The Horizon, či najnovšiemu projektu Phil Anselma z kultovej Pantery.

Sepultura – live Nova Rock 2014


 

V nabitom programe sa vyskytly aj dilemy, koho uprednostniť. Kvôli vzdialenejším vzdialenostiam medzi oboma stagmi niekedy vyhral pocit prekvapenia, inokedy zas prehrala lenivosť. Napriek tomu treba podotknúť, že sa v areáli nevytvárali tlačenice. V povečernom príjemnom chládku prekvapili sviežim koncertom americkí heavy metaloví satirici Steel Panther, no trochu unudil Fred Duster a jeho Limp Bizkit. Spojenie rock and rollového prejavu s metalovým feelingom zas ponúkli dánski bardi Volbeat. Vrchol prvého hracieho dňa boli set listy Slayeru a The Prodigy.

Volbeat – live Nova Rock 2014


 

Thrash metalová perla na čele s Kerry Kingom a Tom Araya ponúkla od začiatku adrenalínovú riffovú jazdu. Slayer prekvapili najmä pozmenením tempa niektorých kompozícií , keď tie pomalšie zrýchlovali a allegrové časti naopak pozmenili rôznymi rytmickými prechodmi. Potešili zaradením skladieb z ich najstaršieho obdobia formovaného okolo albumu Show No Mercy. Hlavne predzáverečná Black Magic mala stále svoje temné kúzlo.

Slayer – South of Heaven live Nova Rock 2014

https://www.youtube.com/watch?v=KAyXEwIL4pw


 

The Prodigy so svojim elektronickým punkom a úprimným prejavom museli obmäkčiť aj toho najzarytejšieho metalistu. Ich koncert bol neskutočne dynamický a energický od začiatku až do konca. Ich syntetizátorové riffy boli podopreté valiacou sa zmesou tanečného noise.

The Prodigy – Smack Me Bich Up live Nova Rock 2014

https://www.youtube.com/watch?v=erGB9jiufEs


 

Úvodné festivalové prelúdium desiateho ročníka vyšlo na výbornú. Poväčšinou boli koncerty bez sklamaní a line up bez dier sľuboval aj po zostávajúce dva dni skutočnú rockovú zábavu.

| autor: Daniel
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img