8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportySonická ťažoba uprostred festivalového leta
spot_img

Sonická ťažoba uprostred festivalového leta

IMG_0911

V podzemných útrobách Refresh klubu sa zišla trojica kapiel, aby vytrápili svojimi setmi náročného poslucháča. V očakávaní prichádzame z rozpáleného Starého Mesta do osviežujúceho podzemia. Brutal Assault nestačil ukojiť veľkú časť návštevníkov, ktorí sa z tohto metalového sviatku nesthli dať dokopy a už v ten večer prišli na ďalšiu trojicu kapiel.

ONo ako domáci otvárajú koncert s meškaním rovných dvoch hodín(!). Vytrénovaní slovenskými železnicami je však aj na nás 120 minút slušná dávka. ONO si vystačia s dvojicou gitár a postom vokalistu. O všetko ostatné sa postarajú sample a elektronický bubeník. Nekonkrétny, zliaty zvuk sa časom lepší a dovolí prijateľnejšie preniknúť do mixu technického extrémneho metalu, ambientu či industriálnych prvkov. Pomalé pasáže spolu s čistým spievaným vokálom vynikli najviac a boli ich silnou zbraňou. Spevák pôsobil medzi piesňami zakríknuto a nemal snahu s divákmi nadviazať kontakt. Škoda, ONO je kapelou, ktorá svojim poňatím metalu patrí medzi tie najoriginálnejšie na slovenskej scéne. ONO určite nesklamali, no nepôsobili tak presvedčivo ako na albumoch. Snáď nabudúce.

Po digitálnej smršti nasleduje organická nádielka v podaní poliakov Fleshworld. Post metal a sludge hnali vpred dobre zohratú kapelu. Set otvárajú piesňou Krag. Tá je skutočne vydarená a ihneď si získavajú publikum. Živelný prejav speváka, jemne nakreslené gitary a dynamický bubeník sa počúvajú skutočne príjemne. Menej skreslenia je niekedy viac. Dokonca aj pri extrémnej hudbe. Fleshworld odohrali zhruba štyridsať minútový set a vyslúžili si dlhý potlesk.

Fleshworld – Krąg

Poslední na programe boli hostia Sedna. Zomknutí do trojuholníka, kuli za horúca taliansky čierny kov. Gitarista a spevák po väčšinu času ostáva otočený mimo divákov, aby sa osobnejšie ponoril do pocitového hrania. Sedne sa podarí vytvoriť správnu atmosféru a temnotu prebíja len dvojica reflektorov.

Sedna – Sons of Isolation

Presne o polnoci s posledným tónom zhasnú svetlá a koncert je na konci. Vytrápení ťažobou, ktorú na nás zniesli ONO, FleshworldSedna – každý po svojom, sa vytrácame z podarenej akcie. Naspäť pre istotu autobusom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img