8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyTemná párty oslávila koniec sveta
spot_img

Temná párty oslávila koniec sveta

DUBflex_EndOfTheWorld_finprev| autor: Daniel

Dubflex: End Of The World – DJ Sqeepo; DJ Slauka; Dubshoock; Simon Ekhan – 21.12.2012 – Subclub – Bratislava

Dlho očakávaný mysteriózny a magický dátum 21.12.2012  priniesol okrem strachu a obáv aj vieru v nový začiatok. Celý svet čakal v napätí, ako dopadne tento v poslednej dobe,  sprofanovaný začiatok konca.  Tí menej poverčiví mohli v tento deň zažiť niekoľko koncertov a párty. Jednu z najsugestívnejších ponúkol bratislavský Subclub. Nielen kvôli kvalitnej dramaturgii, ale hlavne pre autentické miesto, keď protiatómový kryt sľuboval postapokylyptickú bezpečnosť.

Nakoniec došlo mnoho ľudí, ktorí si mohli vychutnať v prijateľnej a dýchateľnej atmosfére párty, ktorá gradovala. Predstavili sa mladí DJovia s rozmanitou tvorbou a dostatočnou imagináciou. Český Dj Sqeepo sa zaoberá zvukovým dizajnom aj keď, jeho projekt vznikol iba pred pár mesiacmi, hudobnej kompozícii sa venuje už niekoľko rokov.

Slauka Jurcisinova aka Dj Slauka je pôvodom zo Slovenska, ale pôsobí v Londýne. Ako jedna z mála slovenských DJ –ov sa uchytila v londýnskej klubovej scéne. Je paradoxom, že je viac známa v Anglicku, ako doma, no Slováci ju mohli počuť a vidieť minulý rok na prestížnom Uprising festivale. V Subclube svoj temný set preklopila z hip hopových beatov do dubstepu z hlbokými melodickými linkami.

Väčší tanečný potenciál ukázala dubstepová formácia Dubshoock, ktorá spája viacero vplyvov od dubstepu, grime, či breakbeat. Na párty však ukázali kompozície v štýle trap. Rýchlejšie tempo v skladbách lámali temnými beatmi, ktoré po celý čas sprevádzala výrazná basová linka a syntetizátorové vyhrávky.

Simon Ekhan, známy z pôsobenia v skupine Noisecut, predviedol temné remixy, ktoré jeho dubstep dostali až do polohy deathstepu.  Nikto zo spomínaných Dj-ov nedovolil ľuďom vydýchnuť a akcia mala kontinuálny priebeh až do piatej rannej hodiny.

Táto párty mala okrem oslavy života a pochopenia, že nikdy nemôžeme predvídať budúcnosť, aj iný rozmer. Uvedomili sme si, že aj napriek malosti našej krajiny, máme stále plno schopných ľudí, ktorí dokážu predvídať hudobné trendy a robiť ich po svojom. A tým osloviť aj zvyšok sveta.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img