8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyTHE PRODIGY - „Zázrak“ po troch rokoch opäť na Slovensku - report
spot_img

THE PRODIGY – „Zázrak“ po troch rokoch opäť na Slovensku – report

Na bratislavskú show legendárnej elektro – rave – breakbeatovej tanečnej zostavy The Prodigy z Britských ostrovov sa už pár mesiacov tešili tisícky ľudí nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín. Zastúpenie rôznych národov bolo zrejmé hneď po príchode na miesto konania akcie, do Aegon NTC Arény, kde v očakávaní postávala pestrá zmes návštevníkov hovoriacich jazykmi od výmyslu sveta.

Ako predkapela sa predstavila slovenská punkrocková formácia From Our Hands, ktorá sa na predskakovanie Prodigy žánrovo veľmi nehodila, ale vystúpila na základe požiadaviek  manažmentu kapely, ktorí si priali to najenergickejšie, čo na Slovensku máme.

Krátko pred deviatou hodinou večer nastúpili na scénu The Prodigy sprevádzaní masívnymi stroboskopickými efektmi. Svoju show začali trochu rozpačito, najmä čo sa týka zvuku, ktorý nebol optimálny pre tak veľkú halu, akou je NTC Aréna. Počas prvých pár pesničiek sa zvuk zlieval dokopy, niektoré pasáže preto vyznievali nevýrazne až ticho. Po pár trackoch ale zvukár popracoval na výraznom zlepšení kvality zvuku.

Trio elektronických mágov (Liam Howlett – Keith Flint – Maxim Reality) so sprievodnou kapelou od začiatku odpálilo energickú show. Nad pódiom, ktorému dominovali zvislé panely s farebnými reflektormi,  lietali kusy oblečenia a po pódiu „lietali“ samotní členovia formácie. The Prodigy nechali pozvoľnými,  pôsobivými nástupmi s pridanými zvukmi ako škripot a piskot rôzneho druhu vystupňovať napätie publika pred každou pesničkou. Občas sa vyskytli menšie hudobné nepresnosti, vďaka ktorým aspoň prítomní fanúšikovia mali istotu, že koncert je odohraný kompletne naživo. Počas večera zaznela väčšina najznámejších hitov kapely ako Firestarter, Breathe, Thunder, Warriors Dance, Poison, Smack My Bitch Up či Out Of Space. Počas live verzií týchto „vypalovačiek“,  častokrát mierne prerobených (pridané zvukové efekty, napr. efekt vtáčieho spevu počas Smack My Bitch Up), sa energia prúdiaca pomedzi zdvihnuté ruky poslucháčov dala krájať. Pestrosť zvukov a beatov počas celej show bola ešte okorenená výkrikmi do mikrofónu a vokálmi MC-ho Maxima Reality a speváka – showmana  Keitha Flinta. The Prodigy svoje publikum ozaj nešetrili a plynule prechádzali z jedného tracku do druhého.

Kapela sa síce rozhodla neodohrať niektoré svoje osvedčené hity ako napríklad No Good, tento nedostatok však vykompenzovali naservírovaním niekoľkých ochutnávok z pripravovaného nového albumu.

Veľkým negatívom celej akcie bolo, že chýbali veľkoplošné obrazovky. Predsa len, pri relatívne veľkej hale a pri množstve ľudí, ktorí tento deň prišli, by návštevníci koncertu stojaci viac vzadu určite uvítali obrazovky a s nimi prichádzajúcu možnosť vidieť, čo sa deje na pódiu. Druhým negatívom bolo obrovské teplo a dusno, ktoré miestami bolo ťažké ustáť.

Extravagantní Briti aj po viac ako dvadsiatich rokoch svojej existencie vedia svoje publikum dostať do varu, o čom svedčili davy ľudí, ktorí sa vytancovaní a spokojní vracali či už domov, alebo pokračovali na afterparty do klubu Loft, ktorá bola v cene vstupenky.

autor:Martina Selcová / Musicpress.sk

foto: acessproduction

THE PRODIGY – „Zázrak“ po troch rokoch opäť na Slovensku (report z koncertu 27.4.2012)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img