8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyTom Odell v Bratislave - chlapčenský šarm zatienil iba jeho Springsteenovský vokál
spot_img

Tom Odell v Bratislave – chlapčenský šarm zatienil iba jeho Springsteenovský vokál

IMG_7349Tom Odell; Genius Locci – 06.07.2014 – Stará Tržnica – Bratislava

Ani v čase letného festivalového opojenia sa neprestali v našom hlavnom meste konať dôležité hudobné podujatia. Práve naopak, festivaly sa stali dôležitým mostom pre odskočenie interpretov aj do klubových priestorov. Do Bratislavy takto mohla zavítať aktuálna hviezda – britský spevák Tom Odell.

Na poslednú chvíľku oznámená predkapela, bola pre mnohých veľkou neznámou. No Genius Loci, v ktorej hrajú prím dve slečny Ela a Mariša, ktoré sa vokálne aj pocitovo dopĺňajú,  príjemne prekvapili. Šarmantné skladby boli upravené na spôsob ambientného lo-fi a folk revivalovej vlne pripomínajúcej kapely typu Fleetwood Mac. Po krátkom ani nie polhodinovom vystúpení prišiel na javisko v zákulisí dobre sa baviaci Tom Odell.

Tom Odell – I Know


 

Na Toma idú v poslednom čase samé pozitívne ohlasy, ktoré mu predznamenávajú dlhú a úspešnú kariéru. Jeho debutový album Long Way Down potešil nielen hudobnou vyzretosťou, ale aj mladíckym entuziazmom. Tom je presne ten typ hudobníka, ktorý vyhľadávajú veľké spoločnosti, keď zaujme širokú verejnosť nielen spevom, ale aj vzhľadom a charizmou. K tomu všetkému si vie ešte aj pripraviť vlastné autorské skladby, ktoré sú prímesou bluesu, soulu a popu. V jeho tvorbe najviac počuť vplyv Bruce Springsteena, Eltona Johna a Lionela Richieho.

Tom Odell – Grow old with me


 

Po celý čas sa Tom Odell nepohol od klavíru, keďže tento nástroj je jeho hlavným vyjadrovacím prostriedkom. V jemných klavírnych melódiách kontrastoval jeho hlboký hlas. V ňom dokonale zvládol prechod z tlmených fráz do dynamického crescenda aj vďaka pulzujúcej sprievodnej skupine.  Jeho krásne vibrujúce falzeto sa pohybovalo v sekudnových intervaloch a po čase sa rýchlo rozjasnilo v rytmických nábehoch. Z počiatku komorné vystúpenie vygradovalo v záverečných skladbách do strhujúceho finále, v ktorom Tom predviedol aj kúsok klavírnej energie podobnej Jerry Lee Lewisovi.

Tom Odell – Another Love


 

V priestoroch Starej Tržnice podľahlo prevažne dámske publikum chlapčenskému kúzlu Toma Odella, ktorý  aspoň na chvíľku vytvoril pocit ilúzie romantickej chvíľku s presnou  intímnou adresnosťou svojich skladieb.

| autor: Daniel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img