8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyV znamení gotického rocku - The 69 Eyes a Lacrimas Profundere
spot_img

V znamení gotického rocku – The 69 Eyes a Lacrimas Profundere

Jednou zo zastávok koncertnej šnúry k poslednému albumu West End od kapely The 69 Eyes bol aj Ateliér Babylon v Bratislave. Ako špeciálny hostia turné sa predstavili, v goticko-rockových kruhoch nemenej známy, Lacrimas Profundere.

Celý temno rockový večer zahájila nová kapela známeho slovenského gitaristu Jimiho Cimbalu s názvom No Control. Tí nám predstavili svoje poňatie modernej metalovej hudby a myslím, že veľmi pozitívne navnadili, žiaľ len poloprázdny Babylon pred ďalším dianím.

Zaradenie nemeckých gotikov Lacrimas Profundere, čoby špeciálnych hostí, bolo pre celé turné iste skvelý marketingový ťah. Veď kapela, ktorá je služobne len o štyri roky mladšia od The 69 Eyes, má už so svojimi dvanástimi štúdiovými albumami na konte veľmi slušný fanúškovský základ po celej Európe a kľudne by takéto turné utiahla aj sama.

S nevďačnou úlohou predkapely, spojenou samozrejme s horším zvukovým základom a scénou upravenou na menší rozmer, sa však pobila so cťou a entuziazmom sebe vlastným. Charizma nového speváka Juliana Larreho, ktorý je v kapele len od minulého roka, je najmä pre nežnú polovicu publika priam neodolateľná. Veľmi slušné predstavenie, ostatne ako sa na kapelu tejto veľkosti patrí. Počas desať piesňového setu predstavili aj štyri novinky z aktuálneho albumu Bleeding the Stars vrátane posledného singlu Father of Fate, ktorý výborný koncert uzatváral. Najstaršou odohranou vecou bola 15 rokov stará Ave End z rovnomenného albumu.

Fínski upíri The 69 Eyes začali svoj koncertný set s niekoľkominútovým predstihom. Otázku, či preto, aby to mali čím skôr za sebou, alebo sa tak veľmi tešili na približne dvesto slovenských fanúšikov ponechám nezodpovedanú, každopádne tých zúčastnených šťastlivcov v Ateliéri o nič neukrátili a odohrali celý (počas turné bežne hrávajúci) sedemnásť piesňový koncert a to s plným nasadením. Spevák kapely, ktorý počuje na pseudonym Jyrki 69, je naozaj stelesneným gotického Elvisa.

Jeho pohyb, tanec a vôbec celkový pódiový prejav je vskutku zábavný až uhrančivý. Kapela odetá do koženiek s imitáciou kostlivcov šlapala výborne a so slušným zvukom, vrátane od pol pása nahého skvelého bubeníka Jussiho 69. Z novinkového albumu odznelo 5 piesní, pričom popri už prezentovaných singloch potešila najmä pomalá Hell Has No Mercy, ktorá album uzatvára. Samozrejme odzneli aj neodmysliteľné staršie kúsky ako Feel Berlin, Brandon Lee, či záverečná Lost Boys.

Bol to dobrý koncert a príjemný večer, len viacerí bratislavskí by mali zdvihnúť zadky, lebo potom takéto skvelé kapely k nám chodiť nebudú, tobôž keď štyri z osemnástich zastávok tohto turné sú (boli) už vypredané.

autor: Martin Saksa; interpreti: No Control, Lacrimas Profundere, The 69 Eyes; 13.11.2019; Ateliér Babylon, Bratislava
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img