8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyVoices priniesli ďalší večer plný kultúry
spot_img

Voices priniesli ďalší večer plný kultúry

| Autor: GMAK

Po neuveriteľnej, až ročnej pauze sa posledný novembrový štvrtok v Heineken Tower Stage opäť uskutočnilo multižánrové podujatie Voices Live

Po úvodnom slove známej moderátorskej dvojice Andy Gajdošovej a Ivana Ježíka sa vo veľkom štýle predviedla energická bratislavská formácia Hugo Čáves Orchestra.

Program pokračoval dokumentom Martiny Slovákovej o autistickom centre Andreas, zameraný na tamojších zamestnancov a ich jednotlivé prístupy k práci a klientom. Divákom tento krátky film poskytol náhľad do sveta, o ktorom má bežné obecenstvo len veľmi kusé predstavy. Nasledoval rozhovor Ivana Ježíka s riaditeľkou centra Andreas, Ing. Kateřinou Nakládalovou, o jej dlhoročných skúsenostiach s autistami, neľahkých začiatkoch centra a jeho súčasnom fungovaní.

V rubrike „Hudobné úlety“ bola predstavená skupina The Cubes, ktorej členky Katku Knechtovú a sestry Janu a Petru Humeňanské krátko vyspovedala Andy Gajdošová predtým, ako skupina predviedla svoj „kockatý punk“.

Myšlienku rekultivácie priestoru pod bratislavským Mostom SNP v rámci projektu kontAKT predstavil architekt Oliver Kleinert. Počas rozhovoru boli na pozadí premietané vizualizácie projektu, ktorého princíp spočíva vo využití vyradených lodných kontajnerov ako stavebných prvkov pre vytvorenie priestoru na spoločensko-kultúrne aktivity.

Program sa následne niesol v intímnej atmosfére čítania úryvku z poslednej kapitoly knihy V mene otca, víťazného diela ostatného ročníka významnej literárnej súťaže Anasoft litera. S jej autorom Ballom (autor uprednostňuje oslovenie len priezviskom – pozn.red.) viedla Andy Gajdošová vtipný rozhovor, pri ktorom autor svojským humorom reflektoval vlastnú tvorbu, život a spánok.

Záver večera patril Hugo Čáves Orchestra, po ich vystúpení a rozlúčke moderátorskej dvojice sa účinkujúci aj diváci premiestnili do foyer, kde si mohli pochutiť na dobrotách z chránenej kaviarne Medzi nami a svoje hand-made výrobky ponúkali umelkyne zo SAShE.sk.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img