8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyWe are Scientists sa po dvoch rokoch vrátili do Bratislavy s podareným...
spot_img

We are Scientists sa po dvoch rokoch vrátili do Bratislavy s podareným albumom

We are Scientists, indie-rocková dvojica z New Yorku sa po dvoch rokoch vrátila do Bratislavy vrámci turné k ich novému albumu Megaplex, ktorý vyšiel v apríli.

Ešte pred oficiálnym vydaním z neho vyšlo pár naozaj podarených singlov s hitovým potenciálom, ako napríklad Your Light has changed či Heart is a Weapon, ktoré predpovedali akým smerom by sa mohol album uberať. Pred koncertom som mala celkom veľké očakávania, pretože z viacerých zdrojov sa ku mne dostalo, že ich vystúpenia bývaju naozaj dobré.  Ako to teda dopadlo?

Trochu som sa obávala, že sa budú viac sústrediť na nové skladby, ako to niekedy býva zvykom po vydaní albumu, ale našťastie tento scenár sa nepotvrdil. Your Light has changed zaznel na začiatku, nasledoval Buckle z predošlého albumu Helter Seltzer. Vtedy bolo jasné, že tento koncert bude dobrý. WAS sú presne tá kapela, ktorá v skromnom zložení 2 + bubeník dokáže spraviť veľa muziky. Ďaľším charakteristickým znakom ich vystúpení býva tak trochu komediálny prvok. K uvoľnenej atmosfére ich koncertov okrem chytľavých melódií a textov s jasne rozpoznateľnou nadsázkou prispieva aj humor, medzi skladbami neraz zazneli vtipné poznámky a spontánne dialógy medzi Keithom a Chrisom.

We Are Scientists – live Bratislava 2018

Naozaj príjemným prekvapením bolo, že zazneli skladby zo všetkých albumov – Now or Never, It’s a Hit, In my Head, After Hours … Pri niektorých sa u mňa objavoval naozaj nostalgický feeling a sentiment za tou érou indie-pop-rocku, kedy bol tento druh hudby na vrchole (aj hitparád, niekedy). To, že som asi stará mi potvrdil pohľad na ostatných účastníkov koncertu, ktorí rozhodne nemali 16 rokov. Je naozaj pozoruhodné ako dokázali We are Scientists robiť dobrú hudbu toľko rokov až do súčasnosti, aj keď zároveň má relatívne podobný základ ako pred 8 rokmi. Ďalej zazneli skladby Rules, Nobody Move, Dumb Luck, Nice Guys či Textbook.

Chytľavé gitarové melódie, im charakteristické z dlhoročnej predošlej tvorby, sa ako naznačovali single, potvrdili. Megaplex určite nie je sklamaním, očariť môže aj poslucháčov, ktorí ich objavili predvčerom, a zároveň asi ani nesklame tých dlhoročných.

We are Scientists proste vedia robiť dobre to, čo robia dobre. Klasické energické pôvodné indiečko, ktoré v súčasnosti má už trochu nostalgický nádych, ale zároveň každý ich album je niečim iný.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img