8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyZáverečný ceremoniál EHMK Košice 2013
spot_img

Záverečný ceremoniál EHMK Košice 2013

DSC_0274Piatkový večer sa pre Košičanov začal trochu netradične, niesol sa v znamení Záverečného ceremoniálu Európskeho hlavného mesta kultúry, súčasťou ktorého bol aj koncert Dve v jednom.

Dve v jednom tohto roku spája dve mestá, ktoré sa stali Európskymi hlavnými mestami kultúry pre rok 2013, KošiceMarseille. Počas ceremoniálu Košice odovzdali pomyselnú štafetu ďalšiemu Európskemu mestu kultúry Lotyšskej Rige. Titulom „Európske hlavné mesto kultúry“ sa mohli Košice pýšiť počas roka 2013, v rámci ktorého sa stali dejiskom mnohých významných kultúrnych podujatí.

EHMK Košice 2013 – teaser

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=18PftZp3wOo‘]


 

Večer Záverečného ceremoniálu sa začal tónmi hymny EHMK Košice 2013, po ktorej sa na pódiu predstavil unikátny projekt Svetlo porozumenia. Hudbu predstavili ako medzinárodný jazyk, spájajúci všetky národy, všetky náboženstvá či všetky rasy. Hudobníci svojím bravúrnym výkonom naladili ľudí na správnu notu a tým vytvorili svojim tancom a hudbou skvelú a neopakovateľnú atmosféru. Košická Hlavná ulica im to oplatila v podobe potlesku a kriku, ktorý sa niesol celou zaplnenou ulicou. Svetlo porozumenia tým pripravilo skvelý úvod do záverečného ceremoniálu.

EHMK Košice 2013 – záverečný ceremoniál

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=lWpFZprgrLI‘]


 

Koncert Dve v jednom odštartovala speváčka z Košíc Tina. Vytvorila skvelú atmosféru nie len pre svojich fanúšikov, ale pre všetkých divákov. Veľkým zážitkom pre fanúšikov bolo, keď Tina zišla z pódia a spievala priamo pod ním, podávajúc ruky davu obklopujúcemu košickú Hlavnú ulicu. Hudobná show bola doplnená svetelnými efektmi, neutíchajúcim spevom a krikom davu, ktorý potleskom dával najavo spokojnosť s Tininým vystúpením. Tina sa odmenila autogramami a fotografiami, pre fanúšikov ktorí ju obklopili takmer okamžite po skončení koncertu.

Tina – live in EHMK Košice 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=gHWOmjjk2p4′]


 

Spestrením koncertu pod košickým vianočným stromčekom bola francúzska šansoniérka Mélanie Pain, tá svojim spevom priniesla pozdrav z Marseille, druhého európskeho hlavného mesta kúry 2013. Vyvrcholením ceremoniálu bol koncert košickej kapely No name, známej nielen na Slovensku ale aj v Česku. Skupina na pódium prišla s meškaním, no Košičania na nich aj napriek veľkej zime v dobrej nálade počkali.

Mélanie Pain – live in EHMK Košice 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=WqDJpH8j0A0′]


 

Zazneli hity ako Prvá, Nie alebo áno, Lekná, Čím to je, či Starosta. No name zaradili do programu aj slovenskú ľudovú pieseň Slovenské mamičky. Fanúšikovia na koncerte spievali spolu s Igorom Timkom, dopĺňali slová piesní a tancovali. Skupina vytvorila neopakovateľnú atmosféru, tá sa stala peknou bodkou za rokom, plnom hudby tanca a kultúry.

| autor: Veronika Rusinkova

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img