8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyZóna A bez únavy a Ramones z Bratislavy
spot_img

Zóna A bez únavy a Ramones z Bratislavy

Zóna A, Ramones Bratislava, Zputnik

Randal klub – Bratislava 01.12.2012

Zóna A na dvojkoncert síce neprišla v „životnej forme“, ale odohrala ho veľmi sympaticky a energicky.  Model dvoch koncertov v priebehu dvoch dní v jednom meste prevzali po vzoru Slobodnej Európy. Tá takto hráva už roky taktiež v domovskom klube Randal

Jedinou zmenou oproti piatočnému koncertu bolo vymenenie prvej predkapely. Disident predivedol v piatok rázny, aj keď trochu šablonovitý punk rock. Zputnik ukázal, že obmeny rytmu sa môžu aj v punk rocku robiť zaujímavo. Ich rytmizované skladby zaujali hlavne úvodmi. Po čase však začali byť skladby stereotypné. No v tej chvíli zas pútala pozornosť speváčka Aneta, ktorá bola veľmi démonická. Očarili aj štvor vokálom, keď miestami spieval aj bubeník. 

Aj, keď niektoré koncerty Zóny A dopadnú rozpačito, tento krát zavládla obojstranná spokojnosť. Veľkým osviežením malo byť zaradenie klávesov. No tie boli počas celého koncertu nevýrazné a naplno vynikli až v skladbe „Nádherná zákerná„, ktorú kedysi nahrával s kapelou Jaro Filip

Klávesák vyzeral byť po celý čas znudený a ako keby miestami aj spal. Z letargie ho prebral Revo, ktorý ho sem tam pošťuchol. Revo tiež predviedol, že aj on kedysi navštevoval klavír a pár tónmi si to pripomenul. Koňýk popri speve predvádzal svoje tanečné umenie, ktoré je z veľkej časti inšpirované spevákom Moenkym z The Adicts.

No Koňýk vytvára aj vlastné kreácie, ktoré dodávajú koncertom väčšiu atmosféru. Zóna hrala skladby  väčšinou z novších albumov (Na predaj a Nikto nevie jak to dopadne). No zostal priestor aj na „Polku„, „Nie je to tak zlé„, „Chceš si žiť po svojom„, či „Kde ste boli„. 

Nový projekt Ramones Bratislava má atribúty all stars kapely. Pôsobia v ňom mladé tváre, ale aj veteráni z punkových bratislavských skupín. Kapela vystúpila v tomto zložení: Jano (sólový spev – ex Kaktus, Pink Panther), Ozi (basgitara, zadné vokály – ex Zóna A, Slobodná Európa, Brickfield, Princovia), Kubo (gitara, zadné vokály – ex Kaktus, Pink Panther) a Tuleň (bicie nástroje – Zóna A, ex Slobodná Európa, Ex Tip, O.B.D.) 

Vo svojom hodinovom programe zahrali najväčšie hity od The Ramones. Zaznel prierez celou tvorbou tejto americkej legendy. Skupiny si privzala na pomoc k vokálom aj dve mladé speváčky. Preto bolo v istých momentoch na pódiu až šesť ľudí a pesničky tak boli výrazne zharmonizované. 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img