8.6 C
Slovakia
štvrtok, 11 júla, 2024
spot_img
ÚvodReporty65 daysofstatic a ich post rocková šou v Brne
spot_img

65 daysofstatic a ich post rocková šou v Brne

default7. októbra sa v najznámejšom klube v Brne, na Fléde, uskutočnil sviatok pre všetkých fanúšikov post- rockovej hudby. V rámci projektu Enfilade tam zavítala už takmer kultová kapela 65daysofstatic, pre ktorú to bol prvý klubový koncert v Českej republike.

Večer okolo deviatej hodiny otvorili Austrálčania s názvom Sleepmakeswaves. Už ich vystúpenie naznačilo ako bude vyzerať celý večer. Sleepmakeswaves predviedli počas niekoľkých pesničiek  klasický už predvídateľný, inštrumentálny post rock, plný pomalých melodických pasáží, ktoré sa  striedali s energickými plnými gitarového zvuku. Ich vystúpenie ničím neprekvapilo ale publikum  určite naladilo vynikajúco.

Sleepmakeswaves – One day you will teach me to let go of my fears

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=AZSL_7W5Rqw‘]


 

Po krátkej pauze už prišli na rad 65days. Pred slušne zaplnenou Flédou otvorili svoj set staršími  skladbami ako Piano Fights a Crash Tactics. Po týchto nadupaných skladbách prišlo kúsok zvoľnenie  v podobe viac elektronických skladieb a to hlavne z nového albumu Wild Light, ktoré vyšlo nedávno.

65daysofstatic ‚Radio Protector‘

[yframe url='[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=7jxvy7W9bqo‘]‘]


 

Tu gitarový zvuk viac ustúpil samplom. Počas celého vystúpenia išla z anglickej štvorice veľká energia, miestami až chladná a mrazivá. Bolo  vidieť, že Angličania majú post rockové postupy zvládnuté dokonale. Dynamické striedanie pasáží  a aj nástrojov muselo osloviť asi každého z prítomných. Večer bol zakončený ich najznámejšími  skladbami ako Radio Protector a Retreat! Retreat!

65daysofstatic – Retreat! Reatreat!

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=WneDU-K3Sww‘]


 

Po nich nasledovali ešte dva prídavky. Celkovo predviedli 65daysofstatic presne to, čo sa od nich očakávalo. Šou plnú energie, klasických  zvukových stien a aj menší či väčší príklon k elektronike. Väčšina publika tak určite mohla odchádzať  spokojná.

| autor: Peter Forgáč

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img