8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyAj, keď je Znouze stále zachováme cnost - report
spot_img

Aj, keď je Znouze stále zachováme cnost – report

SkrzNaskrz, Znouzecnost – Bratislava – U Očka

V bratislavskom klube U Očka sa síce nekonajú veľké koncerty ani tu často nevystupujú hviezdne zahraničné mená, ale toto miesto má niečo, čo sa nedá kúpiť ani zohnať. Z koncertov U Očka plynie zvláštne príjemná atmosféra. Možno to je aj vplyvom dramaturgie, ktorá pozýva zaujímavých hostí. Sú to hlavne české kapely. A prevažne tie, ktoré sú charizmaticko- koncertné. A tie vedia k seba prilákať mladé začínajúce skupiny, pre ktorých je to dôležitá skúsenosť. Aj tento krát sa skĺbila mladícka nadšenosť s rutinérskou skúsenosťou.

Punkovo ska pub kapela s krkolomným názvom SkrzNaskrz začali nervózne s omeškaným nástupom dychovej sekcie, ale po chvíľke sa upokojili  a svoj výkon už iba gradovali. Kým na nahrávkach pôsobili dychy ustato, komorne a nedostávali sa do popredia, v Bratislave boli hybnou silou. Gitary pridávali skôr rytmus k bicím a basgitare, než bojovali s dychmi o vedúce postavenie melódie. Aj, keď kapela nie je na Slovensku známa týmto sympatickým koncertom presvedčila prítomných fanúšikov, ktorý po koncerte kupovali ich cédečka.

Kapele Znouzecnost, už nikto nevezme status legendy. Ich takmer dvadsať päťročné pôsobenie na tuzemskej scéne je neuveriteľné. Vytvorili zvláštny originálny štýl, ktorý sa opiera o punkovú tvorbu s menšími vplyvmi metalu, ale aj folku, či trampských piesní. Na koncerte pre-strieľali známe hity, zabudnuté skladby, či retro pohľad na vlastnú tvorbu. Kým prvá polovica bola zložená z ťažších kompozícii, druhá odľahčená sa zmenila na tancovačku.

Koncert spojil viaceré generácie a je príjemné vidieť vedľa seba mamy so svojim dospelými synmi zabávať sa, tancovať a načúvať hudbe.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img