8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyBad Karma Boy stavali Prekrásny nový svet
spot_img

Bad Karma Boy stavali Prekrásny nový svet

V Subclube sa ocitnete v prostredí, ktoré vás pohltí. O čosi podobné sa snaží formácia Bad Karma Boy, ktorej prejav je na slovenskej scéne veľmi výrazný. Na koncerte v bratislavskom Účku“ vytvorili z krehkých materiálov vlastný svet s pevnými základmi.

Bratislavské kvarteto prišlo predstaviť novú nahrávku Prekrásny nový svet. Tretí zárez v diskografii je potvrdením ich kvality. Pohybujú sa v scéne, ktorá búra mýtus, že mladí ľudia nechcú počúvať slovenské kapely. Chcú, ale kvalitné a s obsahom. Ten vzniká u Bad Karma Boy vo vzácnej synergii medzi štýlovou rôznorodosťou a zvukomalebnými textami v slovenčine.

Zvukový dojem preniká k poslucháčovi v psychedelickom prejave, podobne ako u  Fallgrapp, hoci Bad Karma Boy sú o niečo priamočiarejší. Ďalšiu paralelu možno nájsť s Jeffom Buckleym, prípadne sa naskytá slovenský ekvivalent HT, aj keď veľmi vzdialený. Na akcii Indie Hits, sa po koncerte mohli hľadať ďalšie vplyvy a inšpirácie, keďže publikum bolo po celú noc obklopené piesňami z pritesnej škatuľky indie music.

Bad Karma Boy – Na dne rieky

BKB ten rockový základ pretvárajú na piesne silno ovplyvnené elektronikou. Za túto zmenu sa zasadil producent Pišta Kráľovič, ktorý pridal do rockových piesní výraz nachádzajúci sa u M83 či The XX, obľúbencov frontmana Juraja „Medveďa“ Markoviča. Je to postup, ktorý sa bude časom vyčerpávať a unavovať, teraz je to však nová cesta aj pre slovenské kapely. A hlavne pre tie so slovenskými textami.

Bad Karma Boy ako jedna z prvých skupín novej generácie pochopila, že tu na Slovensku je ich publikum. Už od debutu si dávajú záležať, aby spájanie slov vychádzalo z hudby prirodzene a rytmicky, tak ako v skladbe Palmy. Slovenčina je v ich podaní hravá, hoci naživo miestami zanikala v spoločných vokáloch hráčky na klávesy Adely a gitaristu a speváka Juraja. Pocitovo však splynuli s publikom, k čomu pomohla aj atmosféra Subclubu.

Bad Karma Boy – Palmy

Byť v podzemí, byť na povrchu. Bad Karma Boy si našli polohu, ktorá ich predurčuje stáť pevne oboma nohami vo vlastnom Prekrásnom svete.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img