8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyBreak4beats s Andym C
spot_img

Break4beats s Andym C

Bol sobotný večer a v uliciach Brna nič nenaznačovalo tomu, že tento večer bude výnimočným. Stánky s medovinou na vianočnom trhu boli dávno zatvorené, ľudia odchádzali domov spať,  no pred Flédou sa schyľovalo k niečomu veľkému.

Všadeprítomné plagáty nám prezradili prítomnosť žijúcej legendy, hviezdy najjagavejšej. Akcia Break4beats privítala  Andrew Clarka známejšieho pod prezývkou „Kat“ , alebo pod pseudonymom ANDY C !!

Hneď po vstupe nás veľmi príjemne prekvapil interiér klubu. Priestorný klub nás privítal troma barmi bez čakania, príjemnou obsluhou, farebnou rozmanitosťou a break beatom v podaní djs z Pohon/Cz crew. No my sme dali radšej prednosť pivku a dj Beast 67, ktorý už zahrieval prítomných kvalitnými beatmi.

Ani sme sa nenazdali  a už nastal čas na zmenu, pričom za gramce sa postavali Katcha & Katrin MC. Vražedná kombinácia zlomených beatov  a šarmu dievčat neušla pozornosti hádam ani jedinému slobodnému fanúšikovi dnb a nielen jeho.

Katcha pôsobila ako šedá myška za gramcami, no hudba ktorú mixovala ju prezentovala viac ako sa patrí. Prenikala do každého kúsku našich tiel a tak nám neostalo nič iné, ako sa viest na vlne hudobnej energie spolu s ňou. Výsledný efekt dotvárala Mc Katrin, ktorá výborne spievala, avšak v určitých pasážach nám pripadal jej hlas trochu zbytočný, čo svojím spôsobom tlmilo žiadaný tanečný efekt.  No nič nezabránilo tomu, aby sme si užili Katchin set, pričom si dovolím tvrdiť, že svojím setom nastavila vysokú latku aj samotnému Andymu C. No to už sa blížil „čas na popravu“ od nášho „Kata“.

Je už jedna po polnoci, no naša poprava sa odkladá asi o 25 minút. A tak za gramce sa na ten čas postaví Sayko a spolu s Mc Katrin si vychutnávajú čas na pódiu pred Andym. Čas ubehol ako voda a na pódium prichádza za obrovského potlesku Andy C  spolu s Mc GQ. Dav tancujúcich ľudí okamžite prepol na vyššie obrátky a tancuje ako v poslednej hodine svojho života. Neskutočný príval energie a radosti nás viac než prekvapuje, toto sme čakali, ale nie až tak intenzívne.

Andy C spoločne so svojím Mc GQ si s nami celý čas pohrávajú ako mačka s myškou a mi ochotne prijímame úlohu poslušných myšiek, ktoré prijímajú svoj osud s úsmevom na perách. Kat si vyberá svoje obete a postupne odpadávajú od únavy, pričom všadeprítomné gauče nám pomáhajú prekonať jeho nátlak na náš organizmus. Znova a znova vstávame a bojujeme, čo nám sily stačia, aby sme mohli tancovať a vyjadriť tak rešpekt Andymu umeniu, ktorý pôsobí tak prirodzene, človek má pocit, že sa musel narodiť s platňami a gramcami v ruke.

A nakoniec nám tlieskajúc s nimi ďakuje za našu odvahu čeliť náporu jeho setu a my mu to oplácame našimi úsmevmi a tlieskajúc už vážne z posledných síl. Po rozlúčke s Andym C a Mc GQ do nás znova začal tlačiť Sayko zlomené beaty, no bohužiaľ my už však len rezignovane dupkáme do rytmu a myslíme na odchod.

| autor: Lukáš Osvald

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img