8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportySounds Like This, Datasystem v Randále
spot_img

Sounds Like This, Datasystem v Randále

V utorok 23.11.2010 sa v bratislavskom klube Randál uskutočnil koncert spriatelených kapiel Sounds Like This a Datasystem. Sľubovali i špeciálneho hosťa a na prekvapenie mnohých sa ako druhí na pódiu predstavili v jemne upravenej podobe Kukuspit.

Utorkový večer otváral Datasystem – kapela okolo Juraja Vitéza, známeho hlavne z jeho pôsobenia v Le Payaco. V Datasysteme mu spoločnosť robia Viktor Frešo, Peter Sedláčik a Ilja Miškovič. Táto vizuálne rôznorodá skupinka neurazí, ale ani neohúri. Príjemné pesničky, avšak bez výraznejšej emócie ponúkli vhodný úvod.

Na počesť Chrisa Webera sa na pódiu objavila trojica uvedená ako Kukuspit Revival Band. Tej sa potešilo najmä postaršie bratislavské publikum. Martin Andráš a Braňo Pacák ako bývalá podstata, za bubny sa tento krát usadil Michal „Losos“ Lašán z Noisecutu. Hlavou či nohou pokyvkávalo viacero známych osôb toho nášho malého alternatívneho hudobného či spoločenského života, ktorí pozdvihli vekovú úroveň osadenstva. Kukuspit bola kedysi známa undergroundová formácia, mnohým je ich zánik ľúto a diera, ktorá po nich zostala zíva prázdnotou. Škoda.

Po krátkej nostalgii nasledoval návrat do reality a na scéne sa začali objavovať usmiate tváre členov Sounds Like This, konkrétne hlava kapely – Tomáš Sloboda, sprevádzaný Jurajom Podmanickým, Teom Heribanom, Petrom „Ďuďom“ Dudákom a už spomínaný Martinom Andrášom. Pre fanúšikov slovenskej alternatívnej scény sú dobre známi, najmä pôsobenie jednotlivých členov v iných projektov.

I to je jeden z dôvodov, prečo ich na koncertných pódiách nevidieť tak často. Sounds Like This je vlastne pre nich len akási bokovka, ale veľmi vydarená. Pod autorským dohľadom Tomáša Slobodu vznikajú pekné melodické pesničky, v ktorých cítiť obdiv k starším veciam, nebráni sa ani vydareným coverom. Šikovní muzikanti odohrali plnohodnotný koncert, odzneli veci staršie i aktuálna I Got Time, nechýbali mnohé improvizácie i prídavky.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img