8.6 C
Slovakia
streda, 10 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyMagická noc s Parov Stelar Band
spot_img

Magická noc s Parov Stelar Band

Hudobná energia zo začiatku minulého storočia zavítala v novom šate do Prahy. Spojenie swingu, džezu a elektroniky v podaní génia s umeleckým menom Parov Stelar presvedčilo, že hudba nezomiera, ale reinkarnuje sa do niečoho krajšieho, strhujúcejšieho.

O tejto hudobnej renesancii  sme sa presvedčili vo vypredanom pražskom Lucerna Music Bare, kde Parov Stelar vystúpil so svojou kapelou a priniesol okrem novej speváčky,  aj nový koncertný program.

Vystúpenie Parov Stelar Band bolo hudobnou udalosťou jesene o čom svedčil aj fakt, že pražský Lucerna Music Bar bol beznádejne vypredaný už pár týždňov pred koncertom, ktorý nemal  žiadne veľké mediálne promo. No kapela s  obrovským pozitívnym ohlasom po predchádzajúcich vystúpeniach v Čechách a na Slovensku žiadne nepotrebovala. A tak sme sa tešili s lístkov, ktoré sa nám podarilo zabezpečiť na vypredaný koncert.

Po príchode pred pražský klub nás zaskočila obrovská  fronta pred vstupom, ktorá končila na ulici pri zastávke MHD a neustále dorastala do svojich rozmerov . Pripadali sme si ako pred klubovým koncertom Nirvany v jej najlepšom štádiu. Po čakaní, ktoré nebolo nakoniec až tak hrozné sme si vystáli ďalšiu veľkú radu na šatňu, pričom už na šatni sme minuli 70Kč. Svojím spôsobom predražený klub nám však ponúkol priestory o ktorých sa nám na Slovensku môže asi len snívať. Dve poschodia s balkónom, niekoľko barov a pódium, ktoré niektorým šťastlivcom zaručovalo niekoľko centimetrový kontakt s kapelou, nás potešili.

O rozvášnenie a  roztancovanie divákov sa mal postarať Dj Alex Ryba, ktorý je dlhoročným priateľom Parov Stelara. Jeho elektronický set však trval kratučko a nedokázal uspokojiť divákov, ktorý boli tak moc chtivý po hlavnej hviezde večera, že sa stretol s neúctivým vypískaním zo strany divákov. No to už na pódium postupne vybehli členovia Parov Stelar Band menovite Marcus Füreder alias Parov Stelar, Andreas Lettner (bicie), Stefan Hölzl (basa), Markus Ecklmayr (sax) a v neposlednom rade nová speváčka Gianna Charles, ktorá nečakane pár dní pred koncertom nahradila Beate Baumgartner. Tempo, ktoré na začiatku nastolili Stefan na base a Markus na svojom Saxofóne bolo vysoké a doteraz som udivený, ako mohli vydržať pri nedostatku vzduchu, ktorý sprevádzal Lucernu. Našťastie vydržali a songy, ktoré hrali zasiahli človeka priamo do srdca.

Markusova hra na saxofón spolu s energickými beatmi Parova a podmanivým hlasom Gianny nenechali žiadne prítomné telo v pokoji. Všade prítomný tanec od fanúšikov, cez barmanov až po tanečné kreácie zvukára rozohriali nielen naše telá, ale aj duše. Človek si pripadal, že práve tu a teraz je ten čas, kedy je stredom sveta a zem sa točí okolo neho. Neskutočné pocity a  skutočne neopísatelnú atmosféru dotvárala svetelná šou spolu s vizualizáciami na plátne. Piesne ako Chambermaid Swing, Matilda, Coco, Catgroove, Homesick boli dopĺňané piesňami z nového EP „Phantom“, pričom každá jedna bola okorenená novým speváckym prejavom Gianny Charles, ktorá tomu všetkému dodávala šarm charakteristický pre  speváčky z 30.rokov.

Parov Stelar Band pri premiére nového koncertného programu hrali s nadšeným, radosťou a priam až neuveriteľnou prirodzenosťou a ľahkosťou, čo dokazovali neustále úsmevy, komunikácia s publikom a podávanie si rúk so svojimi fanúšikmi. Chybičkou krásy napokon zostal len fakt, že dĺžka koncertu aj s prídavkami nepresiahla hodinku a pol, a tak nám neostalo nič iné ako sa do rána baviť s Dj Alexom Rybom. Aj napriek tomu, ich koncert sa pre nás stal nezabudnuteľným a navždy zostane v našich srdciach a spomienkach ako „Magická noc s Parov Stelar Band“.

| autor: Lukáš Osvald

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img