8.6 C
Slovakia
štvrtok, 11 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyDepeche Mode vo Viedni
spot_img

Depeche Mode vo Viedni

martingore

Depeche Mode – 24.03.2013 – MuseumsQuartier – Viedeň

Muži čiernej syntypopovej éry sú späť. Britská skupina Depeche Mode odohrala vrámci svojho propagačného turné Delta Album Launch Event mini koncert v rakúskom MuseumQuartier. Energické vystúpenie najlepšej britskej elektronickej skupiny patrilo k novému  trinástemu štúdiovému albumu Delta Machine. Jedinečný koncert pre hŕstku najvernejších fanúšikov v susednej Viedni sa konal pod záštitou Electronic Beats.

Na tento exkluzívny koncert Depeche Mode bola možnosť sa dostať len cez rôzne súťaže propagované v časopisoch, na hudobných weboch, TV, oficiálnych stránkach DM jednotlivých štátov alebo od oficiálnych sponzorov. Príležitostí ako si splniť životný sen je veľa, ale tá cesta ku snu je ďaleko ťažšia ako sa zdá. Ukázať svoju vášeň, oddanosť a lásku k tejto skupine sa odhodlalo mnoho fanúšikov z celého sveta. Depeche Mode sú na scéne už viac ako 30 rokov a preto ich obdivujú ako päťdesiatnici, tak aj mladšie ročníky. Mala som to šťastie, že som vyhrala lístky a vzala na tento koncert aj mojich dvoch ,Depešu, oddaných bratov. Ten starší ma k DM priviedol. V časoch komunizmu prišiel s nahratou kazetou s albumom Music For The Masses. Patrilo sa teda mu darovať mu lístok k narodeninám. Od toho času ma hudba skupiny Depeche Mode  drží, motivuje, napĺňa radosťou, zaháňa problémy, zlepšuje náladu a samozrejme dobíja energiou v živote. Stala sa z toho vášeň k ich hudbe. Kapele predskakoval slovenský harfista Michal Matejčík, ktorého vystúpenie si všetci pochvaľovali. Nie nadarmo si ho vybral sám Matin L.Gore. Hral výborne a nikdy by ma nenapadlo, že decentný hudobný nástroj akým je harfa dokáže rozmávať halou pri Never Let Me Down Again. Zážitok…


 

Nový album Delta Machine je viac ako po 4 rokoch tým najlepším, čo chalani mohli vyprodukovať. Je silno elektronický, plný zvukov syntetizátorov s nádychom blues. Na taký  zvuk sú starí depešáci zvyknutí a majú ho veľmi radi. Každý song je znamenitý výnimočným zvukom a tempom, mne osobne celý album príde ako zmes všetkých posledných albumov od albumu Violator. Rozhodne silné piesne ako Angel, Should Be Higher Heaven, Soft Touch / Raw Nerv Soothe My Soul, ktoré odzneli v MuseumQuartier zneli naživo špičkovo.

Depeche Mode – live in Wien 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=oa2-EggZHBE‘]

Nadupané a energické tóny strhli dav k tancu a spevu. Fanúšikovia si okrem dobre naladeného frontmana Davida Gahana, ktorý bol mimochodom vo veľmi dobrej hlasovej a tanečnej kondícii, mohli užiť aj videoprojekcie, ktoré špeciálne navrhol pre túto príležitosť taliansky grafik Timothy Saccenti. Tie boli viac ako vynikajúco a provokačne vytvorené tak, že pri temnej Barrel Of A Gun som mala normálne pocit strachu, úzkosti a stiesnenosti. Spôsobili to najmä výjavy kostí, lebiek, katakomb a opusteného kláštora. Pri singlovej skladbe Heaven bol Gahanov hlas sprevádzaný gigantickým stromom života a Martinovou lahodnou gitarovkou. Ten ako tradične, vždy musí excelovať a vytŕčať z davu svojím oblečením. Tentoraz to bolo tričko s promo fotkou Depeche Mode, čierna sukňa a vysoké martenzky.


 

Viedenský koncert v romantickej hale MuseumQuartier bol  výborne zorganizovaný a chválim organizátorov Electronic Beats (tí onedlho k nám prinesú aj Hurts, Agoriu, Youthkils). Zvuk, akustika a osvetlenie super, organizácia a pohostenie na vysokej úrovni, Depeche Mode bez jednej chybičky. Electronic Beats si dal naozaj záležať a ponúkol pre skalných fanúšikov aj darčekové predmety; čierne tašky s potlačou Delta Machine, časopis s interview, poháre, plagáty, fotobunky, kde sa dalo urobiť si pamätnú fotografiu na tento jedinečný večer. Chalani z Depeche Mode sú vo výbornej forme, nabudení novým albumom, ktorý sa dobre predáva, ale najmä, páči sa fanúšikom. O hudobných rebríčkoch po celom svete s Number.1 ani netreba spomínať. Sú skrátka skvelí. Po vzhliadnutí krátkeho, ale o to na celoživotný zážitok silného koncertu vo Viedni, treba skonštatovať, že prichádzajúce turné bude jedno z najlepších od Depeche Mode vôbec.

Už najbližšie si môžete pozrieť Depeche Mode na bratislavskom futbalovom štadióne Inter, dňa 25. mája 2013. Posledné lístky sú ešte dostupné na predpredaj.sk. Určite si tento jedinečný koncert nenechajte újsť. Zažiť ikony elektronickej hudby naživo bude patriť k vrcholom tohto roka. Bude to opäť nezabudnuteľná noc a zážitok, nielen pre depešákov.


 

Traklist Depeche Mode 2013 Wien

  1. Angel
  2. Higher
  3. Walking In My Shoes
  4. Barell Of A Gun (Full Version)
  5. Only When I Lose Myself (Martin)
  6. Personal Jesus (ACC)
  7. Soft Touch / Raw Nerve
  8. Soothe My Soul
  9. Enjoy The Silence (Short Version)

 

| autor: Blanka Šimončičová

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img