8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyDessa a Aby Wolf opäť na Slovensku. Spoločnosť im nerobil nikto iný...
spot_img

Dessa a Aby Wolf opäť na Slovensku. Spoločnosť im nerobil nikto iný ako Modré Hory

V piatok 13. apríla sa v bratislavskom Hopkirku odohral v skutku špeciálny trojkoncert. Slovenskí indie hiphopoví miláčikovia Modré Hory si podelili pódium s americkou speváčkou Aby Wolf a rapperkou a multitalentovanou interpretkou Dessou.

Američanky už Slovensko navštívili, Aby Wolf u nás absolvovala s Modrými Horami pred rokom v zime turné a Dessa vystúpila v nedávno zatvorenom bratislavskom Nu Spirit Clube v roku 2015 (kde jej Aby Wolf robila vokalistku). Po štyroch rokoch vydala nový album Chime, s ktorým na konci marca vyrazila na svetové turné, kde ju na európskej časti v apríli na pódiu sprevádza Aby Wolf. Tá na Slovensku a v Čechách ešte zostane a odohrá ďalších 5 koncertov (Olomouc, Kopřivnice, Slavičín, Trenčín a Liptovský Mikuláš). Modré Hory často pozývajú hrať na Slovensko interpretov, ktorí sú zároveň ich kamarátmi a inak to nebolo ani v tomto prípade. Aby Wolf sa objavila aj na ich ostatnom albume Luxus Clan, spolu s ďaľšími prevažne americkými interpretmi, s ktorých väčšinu práve Lyrik a Bene “dotiahli” hrať na Slovensko v minulosti. Ich fanúšikovia teda nemohli očakávať nič iné ako fantastický trojkoncert, náročné témy, ale i zábavu, ako to v konečnom dôsledku býva na každom koncerte Modrých Hôr.

Ako prvá v poradí obsadila pódium Aby Wolf. Predviedla svoje vokálne schopnosti na plné obrátky. Počas jej energického vystúpenia pôsobila sebavedomo, miestami zahanbene, inokedy dramaticky. A presne také boli aj jej skladby. Plné emócií vo veľkom hlase, ktorý s tanečným a elektronickým, miestami až ambientným podkladom vytvorili nezvyčajnú zmes indie-popu. Jej koncertu nechýbali ani zaujímavé vizuály v pozadí či komunikácia s publikom, ktoré jej v istom bode spievaním pomohlo pri jednej z nových skladieb.

Aby Wolf – Alone

Druhá na pódium nastúpila formácia Modré Hory. Ich ževraj 150 fanúšikov už dávno presiahlo tento metaforický počet a aj z rozhovorov na terase bolo jasné, že minimálne časť návštevníkov prišla len kvôli nim. Sála bola plná od začiatku do konca, prvé rady tradične spievali každé jedno slovo, a celkovo mala show veľmi priateľskú až familiárnu atmosféru. Zazneli prevažne skladby z nového albumu. Čau Ty Tu, Teta Viki, ILM, Žijeme svoj Zen, kedy sa Aby Wolf vrátila na pódium, a ďaľšie skladby potvrdili, že ich posledný počin je už teraz klasika a medzi fanúšikmi mimoriadne obľúbená. Urbanlúzer na úplný koniec nenechal nikoho chladným, a mne sa už tradične zdalo, že koncert bol príliš krátky.

Modré hory x Sims x 3ck – Čau ty tam

Dessa je nie len rapperka, ale aj speváčka, spisovateľka a vo svojej sfére vizionárka. Predstavila hlavne skladby z dlho pripravovaného albumu Chime. Emotívne vokály, prepracovaný flow, a najmä texty venujúce sa vážnejším témam či sklamaniu z lásky. Presne o tom je jej nový album, ktorý je úprimné umelecké dielo, aj napriek tomu, že sa hudobne približuje k zvuku mainstreamového popu.

A Chime znie naživo ešte údernejšie ako z nahrávky. Fire Drills, doteraz asi najznámejšia skladba z nového albumu bola v live verzii veľkolepá, inak sa to nazvať nedá. Jediné, čo si prajem je, aby už konečne zahrala na Pohode.

Dessa – 5 out of 6

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img