8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyGorillaz si získali pražské publikum najväčšími hitmi
spot_img

Gorillaz si získali pražské publikum najväčšími hitmi

gorillaz 2017Bol to jeden z najočakávanejších koncertov tohto roku. Gorillaz sa v rámci turné k najnovšiemu albumu Humanz zastavili aj v Prahe. V utorok 14. novembra vystúpili v O2 aréne.

Publikum sa tešilo na Gorillaz natoľko, že si to odniesol predskokan Remi Kabaka, ktorého si neprišlo vypočuť až tak veľa ľudí. Keď okolo ôsmej začínal hrať, hľadisko bolo poloprázdne. Výberom skladieb potešil, no neohúril. Zahral pár tanečných skladieb v štýle grime a trap, ktoré si užívali najmä ľudia, ktorí stáli pod pódiom. Hala sa začala napĺňať, až keď sa blížila deviata hodina. Napriek tomu niektoré miesta v hľadisku zostali prázdne, čo nevyzerá dobre na koncerte takého mena, akým je Gorillaz.

S príchodom deviatej hodiny sa na plátne začali objavovať prvé vizualizácie a odzneli prvé zvuky. Na pódium okrem kapely prišla aj šesťčlenná skupina vokalistov. Tí sa hýbali do rytmu skladieb a z diaľky ich tiene pripomínali kreslené postavičky Gorillaz, čo vytváralo peknú symboliku počas celého koncertu. Na plátne za pódiom púšťali videoklipy skladieb a iné animácie, ktoré spolu so svetlami vytvárali atmosféru. Damon Albarn si spevom získal publikum takmer hneď. Koncert sa rozbiehal pomaly. Začali skladbou M1A1, ktorá je z ich prvého albumu a je známa, no nie je až takým hitom. Vyberali pesničky zo všetkých albumov, no najviac ich bolo z albumu Demon Days. Koncert sa rozbehol až keď začala hrať skladba Saturn Barz, ktorá je asi najväčším hitom z ich najnovšieho albumu Humanz. Hneď potom odznela skladba 19-2000, ktorej chytľavú melódiu pozná asi každý. Na pódium prišli Gorillaz podporiť rapperi Pos a Dav pri skladbe Superfast Jellyfish. Než sme sa stihli spamätať, prišiel ďalší z ich najväčších hitov a to Melancholy Hill. V druhej polovici sa koncert zmenil na tanečnú párty. Začalo to skladbou Strobelite, na ktorú prišiel zaspivať aj Peven Everett, pokračovalo to pesničkou Andromeda, no už názov skladby Sex Murder Party naznačuje, že vtedy to vyvrcholilo. Na najdivokejšej časti koncertu sa podieľali aj Zebra Katz a Jamie Principle. Publikum sa ani nespämatalo a už hrala melódia skladby Stylo a premietal sa videoklip s Bruceom Willisom. Touto skladbou si Gorillaz pripomínajú zosnulého speváka Bobbyho Womacka. Keď už si myslíte, že to nemôže byť lepšie, tak Gorillaz zahrajú skladbu Clint Eastwood. Spievalo s nimi celé publikum. Po nej kapela a vokalisti opustili pódium, no po veľkom potlesku publika sa vrátili a odohrali ešte štyri skladby. Predposledná skladba začala známou melódiou, ktorú dopĺňal neopakovateľný smiech a všetci hneď vedeli, že ide o Feel Good Inc. Po nej odznela ešte skladba Demon Days s gospelovým nádychom, v ktorej sa predviedla kapela a vynikol spev vokalistov.

Gorillay 2017 foto: David Webr, atelier WebrGorillaz sa dá počúvať veľa rokov, no ich skladby nikdy nebudú obohraté. Kapela s takýmto repertoárom hitov by asi ani nemohla mať zlý koncert. Prítomnosť vokalistov priniesla pesničkám iný nádych. K dokonalosti chýbala už len skladba Dare, ktorú bohužiaľ do setlistu nezaradili. Predviedli však nezabudnuteľné vystúpenie, na ktoré bude pražské publikum ešte dlho spomínať.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img