8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyHardcorový teror v Bratislave
spot_img

Hardcorový teror v Bratislave

BackTrack; Lion Heart; First Blood; Terror, Bratislava, Randal club

Začiatok týždňa priniesol hneď veľký hudobný skvost. Niektorí preto čerpali dolenky, iní sa spoliehali na péénky. Iní to riskli a na druhý deň „trpeli“ v školách a robotách. Niektorí prišli vyzbrojený vatami do uší, iní zvyknutí z častých koncertoch to brali s nadhľadom. Hardcore american night sa mohla začať.

 Úvod obstarala kapelka BackTrack. Svoj old school hardcore prezentovali striedaním hovoreného a spievaného slova. Mali pomerne krátke skladby. First Blood s metalovejším prejavom udržiavali vysoké tempo vo svojich skladbách. Hudobne sú dosť vyzeretý, aj keď fungujú iba 7 rokov. Je to kapela zozbierancov, keďže sa v nej stretli ex členovia z Terroru, Fists of Fury, Sworn Vengeance, Embrace The Ende a Alcatrazu. Spolu z Lionheart predviedli poriadny metalcore. Obe kapely mali veľmi vyzreté bicie, z ktorých strieľali  kadenčné dávky. Hlavná hviezda Terror pripravila nadupaný set, ktorý pozostával z hitoviek aj nových aktuálnych vecí z albumu Keepers of the Faith, kvôli ktorému spravila propagačné turné.

Bolo to dlhé, hlučné, aktívne, hudobné, agresívne…. Taká povesná čerešnička už na dosť „vypracovanej torte“. A tú sviečku sfúkla a zavŕšila, jedna slečna ktorá svojím improvizovaným striptízom zaskočila nejedného hardcoráka, a možno aj tých straight edge celibátnikov. Už počas koncertu First Blood a potom Terror ukázala svoje „mechy“ a prítomný aj po skončení koncertu ešte dlho čakali čo sa bude diať 🙂

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img