8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyKeď je vlastná krajina nepriateľ? Importujte to do sveta
spot_img

Keď je vlastná krajina nepriateľ? Importujte to do sveta

a

Rovnocenné turné dvoch spriatelených kapiel prinieslo do bratislavského Randal Clubu závan amerického punk rockového zvuku.

Ako prvá sa predstavila formácia Less Than Jake, ktorá obohacuje pop punk dychovou sekciou. Na mnohých nahrávkach pôsobia ako typická kapela z južnej časti Kalifornie. Bezstarostným spôsobom spievajú o slnku, ženách a zábave, ktorú prináša život. Taký, ktorý vás miluje a vy jeho. V Bratislave však prekvapili špinavším prejavom, čo iba vyzdvihlo ich výnimočnosť.

Pätica hudobníkov spravila na pódiu poriadny uragán a publikum sa napokon dočkalo aj legendárneho maskota kapely Candy Head Kid, ktorý s pištoľou nabitou toaletným papierom dekoroval celý klub.

Less Than Jake – live at Randal Club 2015

V čom tkvie toľká popularita Anti Flag, že ich fanúšikovia sú schopní za ich koncertmi cestovať do okolitých krajín a na festivaly, kde hrávajú? Je to ich bezprostrednosť, priateľskosť, ale aj energia, ktorá vás dobije na veľmi dlhý čas. Kapela ani v Bratislave nenechala nič na náhodu, už v zákulisí sa hudobníci poctivo pripravovali, žiadne nezodpovedné popíjanie. Justin Sane dokonca v backstagi meditoval na improvizovanom koberčeku, tento rituál s jógou mu vždy dopomôže k stopercentnej koncentrácii.

Anti Flag – live at Randal Club 2015

Do Bratislavy prišla kapela predstaviť svoj desiaty štúdiový album American Spring. Anti Flag pôsobia uhladeným dojmom, vôbec by ste na nich nepovedali, že patrili k najväčším kritikom bývalého Bushovho režimu, ako aj súčasnej svetovej politiky USA. Sú rozhľadení, svoje názory vedia obhájiť, týmito myšlienkami vlastne nadväzujú na Jello Biafru. No robia to hudbou, ktorá vie svojou melodickosťou osloviť väčšie masy. Ešte príznačnejšie sa to prejavuje práve na ich novinke, ktorá patrila do kmeňového repertoáru tohto turné. Jednoduché gitarové a basgitarové linky do seba splývali a vytvorili jednoliaty masív. Neúprosnú horúčavu, ešte znásobenú nemožnosťou vetrať, ľudia pretrpeli a muzikanti ich zato svojim výkonom niekoľkokrát osviežili. Vrchol celého koncertu prišiel počas poslednej skladby, kedy si bubeník Pat Thetic rozložil bicie nástroje pomedzi ľudí a Chris Barker nad ním spieval.

Anti Flag – live at Randal Club 2015

Anti Flag asi nikdy nebudú patriť do veľkej ligy pop punkových kapiel typu Green Day či Sum 41, ale pre mnohých ľudí predstavujú nádej, že aj v podobných zoskupeniach fungujú hudobníci, ktorí vedia rozmýšľať.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img