8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyKeď sa stretnú tri gitarové scény - srbská, slovenská a česká
spot_img

Keď sa stretnú tri gitarové scény – srbská, slovenská a česká

Príchod do British rock stars väčšinou sprevádza prázdna sála s pár pohúpavajúcimi sa jednotlivcami a inak to nebolo ani teraz. Prišli sme o 20 minút neskôr ale ešte sa program len začínal, takže všetko v poriadku.

Prvá na programe bola mladá kapela zo Šale Small Town Life. Keď hovorím, že mladá tak to myslím vážne. Chlapci vyzerali ako by prišli priamo z maturity zo slovenského jazyka. Stredoškolský bol trochu aj ich prejav na pódiu, ale netreba sa nechať zmiasť, hudobne boli zohratí. V jednej pesničke to trochu pripomínalo Blink 182, v nasledujúcej Nirvanu, ale dokopy to malo špecifický zvuk, ktorý som u kapiel takéhoto typu už dlho nepočula. Ku koncu sa slušne rozbehli a mne aj bolo trochu ľúto keď to skončilo. Celkovo prekvapivo pozitívny hudobný zážitok. Držím palce.

Ako druhí sa predstavili brnenskí Ghost of You. Ich vystúpenie pôsobilo zo začiatku trochu komornejšie, čo bolo spôsobené asi aj priestorom, ktorý nie je rozlohou najväčší. Trochu pomalší začiatok sa postupne vyvinul do elektronicko-rockovej diskotéky v tom najpozitívnejšom zmysle slova. Spevákovi síce nebolo úplne rozumieť, niekoľkokrát sme sa zhodli na tom, že by to možno bolo lepšie ak by spieval vo svojom rodnom jazyku, no neovplyvnilo to kvalitu vystúpenia, ktoré bolo v konečnom dôsledku hudobne veľmi kvalitné. Ghost of You pôsobia na pódiu naozaj zohrato a sebavedomo. Vystúpenie malo naozaj dobrú atmosféru, miestami som sa cítila ako na koncerte Editors alebo Klaxons v ich najlepších rokoch. Ak budú hrať v lete na festivaloch vrelo odporúčam vyskúšať.

Tí, ktorí už Repetitor videli hrať presne vedia, čo sa bude nasledujúce minúty diať. To, čo dokážu vyprodukovať tí traja ľudia na pódiu sa vymyká akýmkoľvek predstavám. Nie nadarmo sa o Repetitor hovorí, že sú jednou z najlepších európskych koncertných kapiel. Po pár minútach sa začína stage diving, ktorý s prestávkami trvá až do úplného konca. Spevák a gitarista sa nečakane vrhá do publika kde v jednom momente vylezie na miesto kde si návštevníci odkladajú pivo a kabáty. Jednotlivé skladby sa na seba nepodobajú, každá je iná a tempo vystúpenia ide na plné obrátky. Celý koncert nemal ani jednu slabšiu pasáž, od začiatku do konca to bola explózia absolútnej radosti z prebiehajúceho okamihu, hudby a zábavy.

Repetitor – Suženi snovi

Neutíchajúci aplauz po poslednej avizovanej pesničke vracia trojicu naspäť k nástrojom, iná možnosť ani nebola v pláne. Po naozaj poslednej skladbe prichádza vytriezvenie do reality a uvedomenie si, že všetko čo sa o nich hovorí je pravda a na tento koncert sa ešte veľmi dlho nezabudne.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img