8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyKlubová scéna žije! Vďaka, Swan Bride a Sounds Like This
spot_img

Klubová scéna žije! Vďaka, Swan Bride a Sounds Like This

V poslednej dobe sme mali možnost navštíviť kvantá zimných verzií festivalov. Či už išlo o zabehnuté podujatia, ktoré si stihli vytvoriť svoje meno, alebo o nováčikov ako netradičná novembrová Pohoda, výsledok je rovnaký. Bolo toho dosť. V sychravom počasí tu však absentovala klasická klubová atmosféra, ktorú nemožno navodiť vo veľkých priastoroch, istá intimita, na ktorú si už ľudia navykli a mnohokrát vynechali  práve pre účasť na zimných festivaloch.Túžba priaznivcov zafajčených klubov a hudby zvoniacej v ušiach sa stala realitou. Šestnásteho decembra trenčiansky Lúč stavil na osvedčené mená slovenskej alternatívnej scény akými su žilinskí The Swan Bride a bratislavskí Sounds Like This.

Pri oboch vyššie spomenutých kapelách sme si už zvykli na istú laťku kvality, Živým vystúpením prilákajú ihneď ako v uliciach vidíte visieť ich plagát a kombinácia je to naozaj výborná. Samotný večer začali Sounds Like This s playlistom, ktorý zostavil Matej Galik (The Swan Bride) pri príležitosti svojich 30. narodenín a v novej zostave im to opäť znelo výborne, dokonca pôsobili zohratejšie ako predtým (napriek tomu, že bývalá zostava spolu hrávala oveľa dlhšie). Ich klasický rock ovplyvnený šesťdesiatymi rokmi má zjavne čo povedať aj dnes a pre každého kto má rád poctivý rokenrol a gitarové sóla je ich koncert zážitkom.

S ubúdajúcim svetlom  za oknami postupne pribúdalo  fanúšikov a zábava gradovala. V čase nástupu’’ labutí’’ už všetci zúčastnení vyčkávali pod pódiom a predvádzal svoje vlastné tanečné kreácie. Chalani zahrali nielen najväčšie hity, predviedli i nové kúsky a dokonca v strede vystúpenia na pódium vytiahli aj svoju manažérku, ktorá predviedla úctyhodný výkon, keď spustila do ‘’labutej’’  melódie Vyznanie Mariky Gombitovej. Okrem toho, že výborne pobavila, zožala azda najväčší aplaus večera. No zverenci sa nenechali zahanbiť , pritvrdili a ukázali , že „kdo umí, ten umí“. A v ten večer to bol naozaj punk. Ľudí si omotali okolo prsta, nevadilo, že každý spieval miestami iný text, dav skákal, výskal,, jednoducho sa skutočne nechal strhnúť atmosférou aj energiou, ktorej sa im dostalo z pódia. The Swan Bride, tak ako vždy dokázali zo zúčastnených  vyžmýkať aj poslednú kvapku potu a ‘’donútiť’’ ich baviť sa naplno rovnako, ako to dokážu spraviť sami so sebou . Hádam ani nie je potrebné dodávať, že ten kto prišiel, sklamaný rozhodne neodišiel. Tak vďaka chalani, kapely ako vy držíte klubový život na scéne!

neboli nájdené žiadne obrázky

Text: Simona Michalíková
foto: Stanči Karelová

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img