8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyKorben Dallas predviedli „dospelácky“ koncert
spot_img

Korben Dallas predviedli „dospelácky“ koncert

1395

V stredu sa v Ateliéri Babylon konal koncert slovenskej kapely Korben Dallas. V číslach by sa dal  zhrnúť: Dva kvalitné hudobné projekty, jedna premiéra, sólový duet a veľa nevychovaných divákov.

Veľmi dobrým krokom bolo odštartovať večer piesňou (dnes už známym hitom) Beh. Nasledovali piesne ako Spovede, Prázdny muž alebo Otec. Bolo vidieť, že kapela si hru užíva a na pódiu vládla uvoľnená atmosféra. Zazneli aj piesne z nového albumu Banská Bystrica, vrátane piesne Vždy, ktorú mohli diváci počuť naživo po prvý krát. Duet Spolu, ktorý naspievali s Janou Kirschner odznel v trochu rockovejšej úprave ako na albume a, samozrejme, bez Jany, ktorá sa momentálne venuje rodičovským radostiam a povinnostiam v Londýne.

Korben Dallas & Jana Kirschner – Spolu

Celkový dojem z koncertu by sa naozaj dal nazvať „dospeláckym“, nielen kvôli zloženiu kapely, ale aj vďaka zloženiu tracklistu – človek nemal pocit, že kapela sa pri výbere piesní riadi kalkulom „a na záver dáme to, čo poznajú z rádia“ ako to býva pri zoskupeniach „mladšieho vydania“. O niečo menej pravdepodobne potešili diváci. Spevák Juraj Benetin sa počas pauzy opýtal, koľko ľudí je v hľadisku po prvý krát na ich vystúpení, na čo sa zodvihlo prekvapivo veľké množstvo rúk.  Kapela zahrala niekoľko prídavkov, vrátane piesne Ľahká, ktorú zahrali s klavírnym doprovodom ich predskokanky Veroniky Seppovej z projektu Tante Elze.

Tante Elze – When The Days

Práve jej vystúpenie bolo sprevádzané hlasnými rozhovormi divákov, ktorí sa snažili doslova prekričať hudbu znejúcu z reproduktorov. Ťažko povedať, či to bolo kvôli množstvu nováčikov v hľadisku alebo je to na koncertoch už bežná realita. Speváčku to však neodradilo a pre tých, ktorí počúvali, bolo jej vystúpenie príjemným zážitkom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img