8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyKtosi je za dverami? Však to sú tí HIM
spot_img

Ktosi je za dverami? Však to sú tí HIM

him_450

Hitparády v deväťdesiatych rokoch sa otriasali pesničkami o láske a smrti. HIM si podmanili týmito temnými baladami mladých fanúšikov. A predznamenali ďalšie smerovanie rockových kapiel venujúcich sa tejto tematike.

Fanúšikovia odrástli, zaradili sa do pracujúcej vrstvy a sny o temných nociach a osudovej láske vystriedali praktické veci zo života. No do bratislavského MMC klubu si prišli zaspomínať na stratenú mladosť a pripomenúť si jednu z najpopulárnejších kapiel deväťdesiatych rokov.  Severská hudba odjakživa fascinovala veľké nahrávacie spoločnosti, ktoré pozitívne reagovali na ich melanchóliu a tajomnosť. Romantizovanie okolo kapely HIM zabralo – milióny predaných dosiek po celom svete a vypredané haly sú toho dodnes dôkazom.

HIM – Tears On Tape live at MMC Bratislava 2015

Na Slovensku sa kapela predstavila už po tretí krát, naposledy to bolo pred desiatimi rokmi v Sibemac Aréne. Tento krát zahrali v priestoroch MMC Clubu. Viacero ľudí sa nezmestilo do preplneného klubu a tak iba pokukávalo cez dvere, či priľahlé závesy. Aj tak sa nebolo na čo pozerať, kapela neponúkla žiadnu špeciálnu šou, iba prierez svojou bohatou diskografiou.

Škoda, že podobnú pestrosť neponúkli hudobníci aj v spomínaných piesňach. Hudobné nápady boli interpretované bez výrazu a dynamiky. Tempo sa vôbec nemenilo, miestami bola strnulá harmónia podchytená klavírnymi motívmi, ale bol to predovšetkým hlboký hlas Villeho, ktorý ťahal piesne dopredu. HIM si dali záležať na hutnom zvuku, ktorý bol miestami strnulý, ale celkovo pôsobil vypracovaným dojmom.

HIM – Scared To Death live at MMC Bratislava 2015

Zazneli tie najpodstatnejšie a najznámejšie piesne z repertoáru kapely. Mnoho ľudí sa reinkarnovalo do svojej mladosti a zaspomínalo si na to, aké je to byť tínedžerom, ktorý má svoje sny a smrť berie na ľahkú váhu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img