8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyMarika Gombitová oslávila svoje 60. narodeniny pred vypredaným štadiónom
spot_img

Marika Gombitová oslávila svoje 60. narodeniny pred vypredaným štadiónom

marika (44)

V stredu 12. októbra sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu konal narodeninový koncert Marika Gombitová a priatelia. Speváčka tak spojila svoj veľkolepý návrat s oslavou jubilea, ktorá prebiehala pred niekoľkotisícovým publikom. Lístky na koncert boli už dlho pred akciou vypredané, čo dokazuje, akú bohatú základňu fanúšikov Marika stále má.

Koncert otvoril krátky dokument o Marike, ktorý diváci mohli sledovať na dvoch obrazovkách po bokoch pódia. Po ňom moderátor Števo Skrúcaný privítal hostí a na pódium zavolal hlavnú oslávenkyňu večera. Marika prišla v sprievode svojho dlhoročného priateľa a textára Kamila Peteraja a podnikateľa a priateľa Júliusa Hrona a hneď na začiatku si od divákov vyslúžila dlhé standing ovation. Následne všetci traja zaujali miesto na pripravenej červenej “lóži“, priamo na pódiu.

Prvým hudobným gratulantom bol Pavol Hammel. Ten Marike zaspieval skladbu Láska, ktorú pre ňu zložil na album Dievča do dažďa. Po ňom sa na pódiu vystriedali ďalší známi slovenskí, ale i českí interpreti. Nechýbala Beáta Dubasová so skladbou Cukráreň na dlani námestia či Peter Nagy. Mária Čírová zaspievala notoricky známu Študentskú lásku. Na pódiu sa objavili aj slovenské skupiny No Name a IMT Smile. Okrem nich prijali pozvanie i Kandráčovci, ktorí si netradičným spojením ľudovky A ja taká dzivočka a skladby Správne dievča vyslúžili azda najväčší aplauz. Z Čiech prišli Marike zagratulovať Josef Laufer, Helena Vondráčková aj Lucie Bíla. Tá skladbou Prosba pomyselne ukončila gratulácie. Zlatým klincom večera bolo vystúpenie Mariky, ktorá zaspievala skladby Zem menom Láska, Koloseum a ďalšie. Po nich nechýbal duet s Mekym Žbirkom a spolu s Jankom Lehotským, už ako kapela Modus, zaspievali na záver večera skladbu Úsmev.

Modus – Úsmev

Po zvukovej stránke bol koncert veľmi dobre zvládnutý a nechýbala ani bohatá svetelná show, ktorá ale miestami mierne oslepovala divákov. Pre ľudí, ktorí sedeli ďalej od pódia, boli pripravené dve obrazovky, ktoré snímali interpretov. Detailný pohľad si teda vychutnal naozaj každý. Osobne sa mi páčilo, že jednotlivých účinkujúcich uvádzal “hlas zo zákulisia“ (Roman Bomboš), čím sa večer zbytočne nenaťahoval. Len krátkou vsuvkou, približne v strede programu, bolo predstavenie Marikinej knihy Úlomky Spomienok, na ktorej spolupracovala s českým novinárom Miroslavom Graclíkom. Čo mi však mierne vadilo bol spôsob, s akým jednotliví účinkujúci a celý štáb navôkol k Marike pristupovali. Slovná fráza „Marika milujeme ťa“ bola obsiahnutá pomaly v každej druhej vete. Miestami som preto nadobudla pocit, že som neprišla na hudobný koncert, ale do akéhosi kultu Mariky. Moderátori to len posilnili formuláciou svojich príhovorov smerom k oslávenkyni, ale i k divákom. Nemôžem sa preto ubrániť pocitu, že celým prístupom k Marike sa stala atmosféra večera zbytočne viac silená. Napriek tomu si ale myslím, že mnohí fanúšikovia odchádzali z koncertu s naplnenými očakávaniami.

Marika Gombitová – Koloseum

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img