8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyMäsokombinát priniesol do Bratislavy britského producenta 1991
spot_img

Mäsokombinát priniesol do Bratislavy britského producenta 1991

5

Už asi rok a pol registrujeme, že sa bratislavských kluboch konajú akcie pod hlavičkou Mäsokombinátu. Je to vlastne label multižánrových parties, kde prevažuje drum & bass a hip-hop, no občas sa vyskytnú aj iné žánre.

Najčastejšie na akciách hrávajú DJs z domácej scény, no objavujú sa tam aj zvučné mená zo zahraničia ako napríklad Hypoxia, Insideinfo či James Marvel. Inak tomu nebolo ani v sobotu 12. novembra, kedy v klube Dunaj Dole na akcii Mäsokombinát zahral britský producent, ktorý si hovorí 1991. Jeho výstúpenie bolo veľkým lákadlom pre návštevníkov, keďže na drum & bassovej scéne je niečo ako objav roka. Pôsobí v labeli MTA Records, ktorý založili Chase & Status a patria tam mená ako Dimension, Nero, Kove a ďalšie. Navyše mnohé jeho tracky uverejňuje aj UKF Drum & Bass.

1991 – Bad

Sobotňajšiu udalosť v klube Dunaj Dole otvoril o 22. hodine Mostless, ktorý je stálicou na akciách Mäsokombinátu. Postupne prichádzalo viac a viac ľudí, no parket sa zaplnil až okolo pol noci,  keď sa za pult postavil mladý producent z Bratislavy Inkwall. Keď sa však približovala jedna hodina, v klube bolo úplne plno. Všetci čakali na headlinera, ktorý napokon s návalom energie odštartoval svoje hranie. Okrem známych skladieb od iných významných drum & bassových interprétov zahral aj svoje najznámejšie tracky ako Bad, Nine Clouds, Witchdoctor či Jungle Cats. Podarilo sa mu roztancovať celý klub. Ľudia vyzerali spokojne a užívali si hudbu.

1991 – Jungle Cats

Spoločným b2b setom naňho nadviazala dvojica KutloPmdR. Kutlo predstavil aj svoje nové EP Gotham, ktoré mu vyšlo v spolupráci s NeurofunkGrid. PmdR momentálne pôsobí pod pražskou Drumbassterds.cz Crew, aj pod Mäsokombinátom. Večer, alebo skôr ráno spoločne uzavreli b2b setom producent Exortt – člen crew stálemálo a Neorge z Mäsokombinátu, ktorý tiež patrí medzi stálice týchto akcií. Organizátorom sa podarilo do klubu Dunaj Dole pritiahnuť stovky ľudí. Môže to byť buď zvučným menom headlinera, alebo tým, že už si vytvorili meno, že ich akcie sú jednoducho dobré. Na svoje si prišli ako milovníci liquid drum & bassu, tak aj tí čo obľubujú neurofunk. Sobotňajší Mäsokombinát sa vydaril a my sa môžeme tešiť na ďalšiu party z ich dielňe.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img