8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyMighty sounds - report, deň prvý
spot_img

Mighty sounds – report, deň prvý

Mighty Sounds – 15. 17.07.2011 – Čápuv Dvúr

Letisko Čápuv dvur v českom Tábore bol počas troch dní dejiskom ďalšieho ročníka festivalu Mighty sounds. V rozľahlom areáli, ktorému dominovali dve hlavné pódiá, sa nachádzalo ešte ďalších päť menších stageov    a  mnoho iných atrakcií.

Hneď prvý deň to odpálila česká punková legenda N.V.Ú. Po nich sa nenechali zahanbiť ani španielsko – taliansky No Relax s energickým punkom a ženským vokálom. V krásnom počasí po nich prišli spoľahliví a večne rebelujúci punkáči Los Fastidios, ktorí tradične predviedli kvalitnú šou. Zaujímavosťou bolo, že hneď prvú skladbu Buscando el sol odohrali bez spevu, akoby si chceli vyskúšať, či obecenstvo má v poriadku hlasivky. Keď to odspievali bez problémov spustili naplno,  aj napriek tomu, že hrali netradične iba s jednou gitarou.

Po nich prišli The Casualties, ktorí svojim nahnevaným punkom rozprúdili v dave úplné peklo. To už bola festivalová zábava v plnom prúde. Medzitým na druhom veľkom pódiu zabávali ľudí kapely ako Triple Espresso z Nemecka so svojou zmesou rockabilly a ska a The Mahones s netradičným punkom obohateným píšťalou, či husľami. Festival nebol len o punku. United Flavour a ich kombinácia reggae, dancehall a chvíľami aj hip hopu , či Israel Vibration so svojim pohodovým reggae pohladili dušu každého rastamana a fanúšika pomalších rytmov. Žánrovo nezaraditelní Angličania Dub Pistols len potvrdili, že na festivale takého formátu si každý nájde ten svoj šálok kávy. Ak niekto vymyslí pre ich hudbu pomenovanie, zaslúži si podľa mňa Nobelovu cenu. Demented Are Go so svojím šialeným psychobilly už len udržovali všeobecné veselie na rovnako vysokej úrovni. Výborný ťah organizátorov neselektovať štýlovo kapely na rovnaký stage sa oplatil a tak na druhom pódiu sa medzitým o zábavu postarali také esá ako americkí punkrockeri Anti Flaf, či jamajský kráľ súčasnosti ( nech mi Bob Marley odpustí ) Anthony B. Ani ostatné stage nezaháľali. Bandzone stage bol síce menší, ale energia a zábava z neho sálala rovnako silne. Billy No Mates, Die Tornadoes, alebo českí Carlos and his Coyotes si našli svoje publikum a všetko zaklincovali neskoro v noci ostravskí Malignant tumor, nazývaní aj český grind Motorhead. Radio 1 stage a Sado Maso stage počas celého festivalu hostili rôznych DJs štýlovo od DnB, Dancehall až po experimentálne elektro a, že si našli svojich priaznivcov iba potvtvrdilo, že festival nie je ohraničený. Osobitý bol aj Rudeboy Rhythm stage. Ska, reggae, punk, či psychobilly v podaní rôznych selektorov prilákalo mnoho ľudí aj po skončení veľkých koncertných stagov a zábava tu pokračovala až do rána. Mimo toho sa počas celého festivalu konali turnaje vo futbale, nohejbale a svoje umenie predviedli aj bikeri na rampe, alebo sprejeri na improvizovanej stene. Divokým miestom bola aj „louže“ Mitche Buchanana. Mnoho šialencov využilo osvieženie v podobe malej vodnej plochy na skatoch bez kolies s ktorými sa vrhali do šmykľavého dobrodružstva.

Na oddych a relax poslúžil aj stolný futbal alebo minigolf s originálne netradičnými dráhami. Po gastronomickej a distro stránke niet festivalu čo vytknúť. Z môjho pohľadu vynikajúco zabezpečený festival. V jedle nie že bolo si z čoho vybrať, ale niekedy až človek nevedel čo si má vybrať. Rovnako to platilo o distro stánkoch.

Ak sa rozhodnete ísť na Mighty sounds, určite si nájdite čas sa ísť pozrieť aj do mesta. Historický stred mesta so stredovekými budovami je veľmi zaujímavý a exkurzia do podzemných chodieb pod mestom bola tajomná a v tom teple aj osviežujúca, keďže tam je stále iba 8 stupňov. Oplatí sa vidieť.

napísal Mirec  (pokračovanie nabudúce)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img