8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyMüller a Šeban pripomenuli Filipovu dušu umelca
spot_img

Müller a Šeban pripomenuli Filipovu dušu umelca

muller-15-rokov-bez-filipa

Richard Müller odspieval počas jeden a pól hodiny aj známe, aj neznáme piesne, v ktorých autorom textu, či hudby bol Jaro Filip. Celkovo vyznelo a pôsobilo celé vystúpenie v pokojnej atmosfére a nieslo sa v duchu srdca a duše Jara Filipa.

Už od začiatku bolo cítiť medzi muzikantmi veľkú pohodu a hlavne medzi Andrejom Šebanom a Richardom Müllerom , ktorí mali ešte v nedávnej minulosti nedoriešené spory. Ale egá sa zracionalizovali, vášne vychladli a nad týmito nezhodami sa hudobníci už iba smejú. Richard pôsobil na divákov melancholickým dojmom, a týmito pocitmi bol poznačený aj jeho spevácky výkon. Spevák prakticky iba stál na jednom mieste a ospalým hlasom spieval a po celý čas mal na sebe slnečné okuliare, čo bol mimochodom leitmotív na pred koncertných billboardoch.

Richard Müller & Andrej Šeban – 15 rokov bez Filipa live

Andrej Šeban bol zase jeho protipólom: energický, dobre naladený, usmiaty a sebavedomý. Šebanovo gitarové umenie vyniklo aj pri triviálnejších melódiách, ale v tom je jeho najväčšia sila a prednosť, dať hoci aj dvoj taktovému motívu punc . Šeban predviedol excelentný výkon, ako sme mohli u neho počuť ešte v časoch starého ASH Band – u. Zbytok kapely tvorili mladší muzikanti, ktorí bravúrne vystihli atmosféru piesní Jara Filipa. Kongeniálny hudobný autor, ešte geniálnejší rozprávač príbehov a analytik spoločenskej situácie. Jaro Filip tu chýba. Ale Richardovo a Andrejovo zmierenie a spolupráca opäť pripomenuli Filipove majstrovsto.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img