8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyN.O.H.A rozpútala tanečné peklo na Fléde !!!
spot_img

N.O.H.A rozpútala tanečné peklo na Fléde !!!

Noise Of Human Art v skratke N.O.H.A je kozmopolitná kapela, ktorej členovia pochádzajú z rôznych kútov sveta. Philip Noha z Prahy, Minerva Diaz Perez z Gijonu, MC  Chevy z New Yorku, Jochen Eickenberg a Tim Rashid z Kolína nad Rýnom a Tobias Belker z Essenu. Rovnako ako ich pôvod je rozmanitá aj ich tvorba, ktorá je predovšetkým zmesou breackbeatu, drum & bassu, world music a energiou nabitých groovou, ktorým dodáva čaro úžasný Mirandin hlas. Ich koncerty majú povesť energickej smršte,  o čom sme sa osobne mohli presvedčiť utorkový večer na Fléde.

Pri príchode na Flédu nás už tradične privítala obrovská fronta fanúšikov a nám neostávalo nič iné ako si vystáť radu do vnútra, radu na šatňu, no našťastie sme nemuseli vystáť radu pri bare, takže sme sa mohli aspoň osviežiť po dlhom čakaní. Ako sme smerovali k pódiu, tak sme z neho počuli hudbu, a tak so strachom, že N.O.H.A už začala hrať, sme zrýchlili krok. No našťastie sa naše obavy nepotvrdili a my sme si tak mohli vychutnať výborné prekvapenie v podobe predkapely Gang ala Basta, o ktorej sme nemali ani len potuchy.  Veľmi príjemná kapela s charizmatickou speváčkou Andreou Plíškovou, animáciami a veľmi zaujímavým hudobným prejavom vytvorili viac než výbornú atmosféru v klube. No nedokázali zasýtiť náš hlad po hlavnej hviezde večera. Tento hlad sa čím ďalej šíril, čomu aj dopomohlo veľmi dlhé čakanie na nazvučenie a samotné vystúpenie. Čiastočne nás vytrhol z biedy Mc Chevy , ktorý po príchode rozdával úsmevy fanúšikom, no ani to nám nestačilo.

A tak  po dlhom pískaní a kričaní konečne vyšla formácia N.O.H.A, avšak bez Chevyho na  pódium. Španielska speváčka Minerva sa okamžite stala objektom nejedného mužského pohľadu, čo však  nebránilo nespútanému tancu pri prvej po španielsky spievanej piesni z posledného albumu Respect The Menu. A potom sa to už sypalo. Tanečné pecky ako „Dive in your life,  Base from the Above,  No Es perfecta“ v live verzii na Fléde vyzneli strhujúco a zo mňa opadla celá únava, ktorá ma do tejto chvíle zmáhala, na čo som sa pridal do tancujúceho davu. Publikom dokonale reagovalo na každú výzvu Chevyho, ktorý si z nás spravil nástroj na spev, krik či potlesk. Perfektná komunikácia s publikom, odviazané tance nielen pod pódiom, ale aj na ňom vytvárali dokonalý dojem z dnešného večera. Každý ton, každý beat, každé slovo, každý pohyb zapadal presne tam, kam mal a naša pohybový sústava mala čo robiť, aby zvládla nápor pozitívnych podnetov z mozgu. No nielen ona dostala zabrať. Neuveriteľné teplo, nedostatok vzduchu a všadeprítomné cigarety dali zabrať predovšetkým nášmu telu. Človek si myslí, že aspoň počas koncertu si to ľudia odpustia, ale nie, a tak sa rútime smerom preč z tohto prostredia.

Zvolili sme si tak radšej pokojnejšie miesto medzi dverami, kde už sa nedá tancovať no dá sa prežiť. Tu si konečne môžeme užiť ďalšie hudobné skvosty na čele s „More Pepper, Lunatica, Saxomat, či Gipsy Valley.“ Ako večer postupoval, tak už sme každú chvíľu očakávali koniec, no ten, nie a nie prísť. Nielen fanúšikovia, ale aj členovia formácie N.O.H.A si to užívali. Chevy s Mirandou si vychutnávali spoločné tance, pózy a hecovanie divákov. Na druhej strane sa Philip Noha spolu s ostatnými venovali hraniu na svojich nástrojoch, čo všetko dokopy vytváralo dokonalú symbiózu, za ktorú sa im fanúšikovia odvďačili nielen svojím tancom, potleskom, krikom, ale najmä euforickým výrazom na tvári každého jedného človeka. Na záver prišlo príjemné prekvapenie hlavne pre ženskú časť publika, keď Miranda strhla Chevymu tričko z tela a on vyzlečený hore bez tancoval a ďalej spieval. Dokonalý večer zakončila hádam asi najznámejšia pieseň „Tu Cafe“, ktorá tak dala výbornú bodku za strhujúcim večerom.

Koncertná šou energickej formácie  N.O.H.A obhájila zvesti, kolujúce o jej vystúpeniach a my sa budeme ešte pár dní zotavovať zo svalovice, ktorú nám spôsobilo oddanie sa tancu, no inak sa ani nedalo.

Autor a foto: Lukáš Osvald/Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img