8.6 C
Slovakia
sobota, 27 februára, 2021
Home Reporty Nórsky rock and roll fascinoval Randal

Nórsky rock and roll fascinoval Randal

Po tomto večere musím prehodnotiť kultúrny stereotyp, že severské národy sú chladné. To, čo predviedli a ponúkli The Carburetors bolo niečo mimoriadne. Prišli zaspievali a zvíťazili. Získali si každého fanúšika v sále.

“Bradatí vikingovia” z Osla už od začiatku svojich fandov riadne nabudili. Ich “karburátor” zaškrípal a hneď na to nakopol plyn božského rock and rollu.

 V sólach boli bližšie Chuckovi Berrymu , inokedy zase Motorheadu. A do toho skvelé gitarové riffy. K hymnickým nápevom burcovali celý klub, ktorý s nim spieval. Aj Carburetors majú nový album, ale vyvážene zahrali  nové veci so starými. Kvôli bezpečnostným pravidlám nemohli ukázať svoje pyromantskú šou, ale hudbou a nasadením to vynahradili.

 Predkapely boli žánrovo tak odlišné, že sa miešali hrušky s jablkami. Rock and roll Thunderbirds sa “bil” s trash metalom od Beer Society.  Vlasatá hudba potešila priaznivcov Motorheadu a po Thunderbirds ľahšie nadviazali The Carburetors. Spevák Woody z Thunderbirds dostal od Nórov pozvanie na zaspievanie si jednej skladby a veľmi si to užíval. Fajčenie na pódiu, whisky  pre fanúšikov, kačacia chôdza a gitarový orgazmus. Večer sa náramne vydaril, čoho si boli vedomí aj Carburators ktorý až do záverečnej chodili po klube, pili a kecali so svojimi fandami.

Beer Society, Thunderbirds, The Carburetors, 18.03.2011, Randal klub, Bratislava

autor: D.H.ml.