8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyNórsky rock and roll fascinoval Randal
spot_img

Nórsky rock and roll fascinoval Randal

Po tomto večere musím prehodnotiť kultúrny stereotyp, že severské národy sú chladné. To, čo predviedli a ponúkli The Carburetors bolo niečo mimoriadne. Prišli zaspievali a zvíťazili. Získali si každého fanúšika v sále.

„Bradatí vikingovia“ z Osla už od začiatku svojich fandov riadne nabudili. Ich „karburátor“ zaškrípal a hneď na to nakopol plyn božského rock and rollu.

 V sólach boli bližšie Chuckovi Berrymu , inokedy zase Motorheadu. A do toho skvelé gitarové riffy. K hymnickým nápevom burcovali celý klub, ktorý s nim spieval. Aj Carburetors majú nový album, ale vyvážene zahrali  nové veci so starými. Kvôli bezpečnostným pravidlám nemohli ukázať svoje pyromantskú šou, ale hudbou a nasadením to vynahradili.

 Predkapely boli žánrovo tak odlišné, že sa miešali hrušky s jablkami. Rock and roll Thunderbirds sa „bil“ s trash metalom od Beer Society.  Vlasatá hudba potešila priaznivcov Motorheadu a po Thunderbirds ľahšie nadviazali The Carburetors. Spevák Woody z Thunderbirds dostal od Nórov pozvanie na zaspievanie si jednej skladby a veľmi si to užíval. Fajčenie na pódiu, whisky  pre fanúšikov, kačacia chôdza a gitarový orgazmus. Večer sa náramne vydaril, čoho si boli vedomí aj Carburators ktorý až do záverečnej chodili po klube, pili a kecali so svojimi fandami.

Beer Society, Thunderbirds, The Carburetors, 18.03.2011, Randal klub, Bratislava

autor: D.H.ml.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img