8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyOdišiel kovboj – Pocta Petrovi
spot_img

Odišiel kovboj – Pocta Petrovi

Pocta Petrovi je názov štvrtého ročníka country spomienkového koncertu na speváka a skladateľa Petra Dulu (1981-2009) ktorý predčasne odišiel do country neba. Prostredníctvom svojich piesní však zostane v srdciach svojich fanúšikov navždy.

Súčasťou spomienkového večera, ktorý sa odohral v Košiciach, bol aj krst nového CD Peter Dula & The Rowers (Veslári) ktoré nesie názov „Odišiel kovboj“. Krstnými otcami sa stali umelci, ktorý mohli ako prví užívať Petrovu putovnú gitaru Martin z Visagina  (Litva)  a boli tak uvedený do „Country hudobnej siene slávy Petra Dulu“, legendy country hudby Allan Mikušek a Michael Lonstar z Varšavy.

Na CDčku sa nachádzajú skladby ako Blind Horses, Long Gone Loner, I`m Leavin a Succeed, ktoré v európskych country rebríčkoch obsadili prvé miesta. Počas večera, sa okrem živej legendy Allana Mikušeka, legendy Michaela Lonstara predstavili aj Spirituál Kvintet, mladá skupina z Košíc „Shamrock Red Heads“ a Country pohoda v zložení Laco Sasák, Lucia Lengeňová, Peter Sasák, Fero Jano, Peter Henriczy, Pavol Rozum, Rudo Probala a Roman Mocnár.

Koncert sa niesol v skvelej atmosfére, vďaka všetkým účinkujúcim ožilo country a skladby Petra Dulu. Peter Dula ostane navždy legendou Slovenskej a zahraničnej country music, do ktorej počas svojho krátkeho života priniesol mnoho skvelých skladieb, ktoré ostanú medzi nami navždy. Česť jeho pamiatke.                                                               (autor Veronika Rusinkova)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img