8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyOdovzdávanie skúseností na Nouvelle Prague 2018
spot_img

Odovzdávanie skúseností na Nouvelle Prague 2018

autor: Mária Lišková; Nouvelle Prague 2018; 02.-.03.11.2018; Pivovar Staropramen; Praha

Nouvelle Prague je ako väčšina showcase festivalov aj o vzdelávaní, panelových diskusiách a prednáškach. Na tých sa návštevník dozvie najnovšie trendy v hudobnom priemysle, predstavia sa aktuálne výzvy a hľadajú sa riešenia na existujúce problémy, ktoré hudobný priemysel a ľudí v ňom trápia, a mnoho iného.

Medzi návštevníkmi a hosťami konferencie je množstvo hudobných profesionálov, zástupcov vydavateľstiev, booking agentov rôznych festivalov, manažérov kapiel, novinárov a hudobných nadšencov, ktorí zároveň spoluvytvárajú svojou prítomnosťou na panelových diskusiách program konferencie Nouvelle Prague.

Týmto spôsobom sa ku konkrétnym témam vyjadrujú tí najpovolanejší a odovzdávajú tak svoje skúsenosti a vedomosti ďalej, kolegom z brandže či začínajúcim hudobníkom. Tento rok sa na konferencii riešili témy ako duševné zdravie, nedostatok žien v hudobnom priemysle, cashless systém platenia na festivaloch či problematika streamingových služieb.

Veľmi dôležitou neoficiálnou funkciou každého showcase festivalu je networking – zoznamovanie sa a nadväzovanie kontaktov. Práve týmto neformálnym spôsobom sa vytvárajú neočakávané priateľstvá, dohadujú spolupráce, rozdávajú vizitky a cenné rady.

Tohtoročná konferencia sa výrazne zamerala aj na účasť Česka a Slovenska na najväčšom a najvýznamnejšom európskom showcase festivale Eurosonic Noorderslag. Práve našim dvom krajinám sa totiž tento rok ušiel prívlastok Focus Countries (pri príležitosti 100.výročia prvej československej republiky tam ideme symbolicky spolu, inak sa Eurosonic zameriava vždy len na jednu krajinu). To znamená, že sa na festivale tento rok predvedie rekordný počet našich hudobníkov.

Z Čiech to budú napríklad Floex & Tom Hodge, LENNY, Manon Meurt či Hellwana, a od nás to budú napríklad Autumnist, Katarína Máliková, The Ills či ISAMA ZING.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img