8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyOne Day Jazz Festival - TOWER OF POWER v MMC report
spot_img

One Day Jazz Festival – TOWER OF POWER v MMC report

A tak som sa v jeden upršaný júlový štvrtok (21.7.2011) vybral do Majestic Music Club-u na ďalší zo série koncertov One Day Jazz Festival, ktorý na Slovensku organizuje Martin Valihora. Koncert sa začal s takmer pol hodinovým meškaním, ktoré nastalo klasickým problémom –  „neskorého otvorenia koncertných vrát“. Chlapci z predkapely (slovenské trio Retro Act Experience) čakali, kým sa sála naplní. Ich tridsať minútové vystúpenie sa nieslo v znamení moderných groovových kompozicií. Trio v zložení: Oskar Rózsa (basgitara), Martin Valihora (bicie nástroje) a Eugen Vizváry (klávesové nástroje) svojou energiou rozohrialo publikum do prevádzkovej teploty a príjemne predpripravilo na nasledujúci zážitok.

Po dvadsaťminútovej prestavbe pódia už samotný organizátor koncertu uviedol americkú soul-funky legendu Tower of Power. Na pódium prikráčalo desať hippiesákov zo San Francisca. O tradičný úvod sa postarali soulovou: „Soul with a capital S“ a po búrlivom potlesku nikto nepochyboval, že starí páni (vekový priemer na pódiu sa pohyboval okolo 60ky) to večer čo večer už 43 rokov vedia rozbaliť bez kompromisov. Počas takmer dvojhodinového koncertu predviedli, že hudba sa dá robiť kvalitne a zároveň s láskou. Z pôvodnej zostavy v kapele ostala rytmická sekcia s bubeníkom Davidom Garibaldim a basgitaristom Francisom Prestiom, kapelník Emilio Castilo a legendárny 65-ročný barytón-saxofonistom Stephen Kupka. Momentálna 10 členná zostava Tower of Power, však stále dokazuje, že na pódiu je okrem profesionality rovnako dôležitá aj ľudská stránka.

Z kapely vyžarovala obrovská pozitívna energia, ktorá sa myslím, po 43 rokoch aktívneho koncertovania nedá predstierať. Celkový sound aj aranžmány kapely sú založené na 5-člennej dychovej sekcii, ktorá to svojou profesionalitou, zohratosťou a show na pódiu dokazovala. Repertoár pozostával z „kytice obľúbených melódií“ a na počudovanie chlapci pripojili iba jednu skladbu z posledného albumu The Great American Soulbook a síce pomalú Me and Mrs. Jones. Celý koncert sa niesol vo vynikajúcej atmosfére. Slovenské publikum neostalo chladné a každý song odmenilo búrlivým potleskom. Koncert určite zanechal ako profesionálny, tak i ľudský zážitok a ľudia do upršaného počasia odchádzali s kúskom slnečného lúča z Kalifornie.

autor: Adam / Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img