8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyPod šapitó s Katkou Koščovou a Danom Špinerom
spot_img

Pod šapitó s Katkou Koščovou a Danom Špinerom

autor: Matej Feldbauer; interpreti: Katarína Koščová & Daniel Špiner; 13.05.2019; TICHO a spol., Bratislava

V divadle Ticho & spol. v Bratislave sa pravidelne konajú koncerty so zameraním na nie tuctového poslucháča. Stropné ventilátory ako dekorácia a jeden klavír v komornom divadelnom priestore spôsobili, že sme sa na dve hodiny ocitli u Koščovcov v obývačke.

Hneď na úvod nás Katka Koščová ubezpečila, že ohrozenie zo strany jej malého syna nehrozí. Toto tvrdenie podporila tým, že mu v šatni pustila Tučniakov z Madagaskaru. Vydýchol som si. Žiadne výpady v defenzíve teda naozaj nehrozia. Potom prišlo druhé ubezpečenie. Vraj stíhame aj hokej, tak dlho hrať v pláne nemajú.

Poetické piesne nielen z pera Katky Koščovej doplnené klavírnym sprievodom Daniela Špinera sa dajú počúvať dlhé hodiny. Myslím si, že žiadnemu zo sediacich fanúšikov neprekážal fakt, že majú v repertoári len tri pozitívne piesne. Samozrejme, majú ich viac, len takých tých aj hudobne veselých sú tri kusy. A ako by málokto predpokladal – všetky tri aj odzneli.

Potom, čo nás Katka ubezpečila, že nie je ani rak a ani ryba, vytiahla kazoo a my sme boli v priamom prenose svedkami Kafkovej premeny na vtáčika, či skôr kačku, taký zvuk to vydávalo. A keďže tučniaky sú v podstate vtáky, tematika večera bola jasná.

Katarína Koščová – Šivot

Avšak neostalo iba pri rozprávkovej tématike. Hokej tiež na chvíľu prekľučkoval do popredia. A to konkrétne dvakrát, kedy tzv. “manažel” (pretože je to manžel aj manažér v jednej osobe, vymyslel D. Špiner, pozn. red.) vyšiel zo striedačky, ujal sa mikrofónu a z úst vystrelil dve chyby oboch hráčov. Vraj to má vo zvyku. Písať si zásadné chyby oboch protagonistov a potom im ich v súkromí povie. No napätie na pomyslenom štadióne o rozmeroch 10×10 mu nedovolilo konať inak. Katka v jednej piesni zabudla zopakovať refrén a tak sa Dano dostal do vedenia. Ku koncu koncertu však Katka vyrovnala. A tak zápas skončil nerozhodne 1:1. Skoro ako naši v ten večer, 6:5.

Katarína Koščová & Daniel Špiner – Ticho

Ešte pred prídavkom sa D. Špiner rozhodol uvoľniť atmosféru v aréne a povedal vtip. Aj napriek tučniackej tematike, bol o leňochodoch. Úspech síce zožal, ale čo tí naši pinguiny. Ich zopár minút slávy zmizli ako Yeti. Úprimné vsuvky Katky Koščovej striedali spontánne a vtipné reakcie Dana Špinera. Spôsobili tým veľmi príjemnú podívanú a ešte lepšiu počúvanú.

A ako odznelo počas koncertu: „Kiežby som aj ja mal niekoho, kto sa na mňa bude pozerať tak, ako sa Dano pozerá na Katku.”

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img