8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyPukkelpop festival zasiahla silná búrka so smrtiacimi následkami
spot_img

Pukkelpop festival zasiahla silná búrka so smrtiacimi následkami

Belgický festival Pukkelpop patrí dlhodobo k tomu najlepšiemu, čo festivalová mapa Európy dokáže ponúknuť. Tento rok nemal chýbať znova medzi elitou. Mal sa pýšiť výborným programom na čele s Foo Fighters a Eminemom, dokonalou organizáciou a výbornou atmosférou, ktorú každoročne vytvárajú návštevníci z celého sveta. No prírode neporučíš…. piaty mŕtvy, vyše sedemdesiat ranených a desať tisíce psychicky zlomených mladých duší sú výsledkom vyčíňania prírodného živlu.

V poradí 26. ročník Pukkelpop festivalu bol predčasne ukončený po vyčíňaní búrky, ktorá lámala a vyvracala mohutné stromy, ničila techniku a nakoniec aj ľudské osudy.  Nádherný park prevrátila hore nohami, ľudia v panike utekali  v 60 000 dave, no často krát sa im to vypomstilo, pretože tak veľký dav  poháňaný strachom pripomína silou skôr parnú lokomotívu, ako bezbranne ovečky utekajúce pred vlkom. Nielen padajúce stromy, pódia, technika, ale dokonca ľudia dokázali zraniť. Vypätú situáciu, ktorú si málo kto z nás vie predstaviť (Verte mi na Pohode  2009 to bolo s priestorom lepšie) muselo byt strašné zažiť,  a aj napriek tomu ešte večer po katastrofe  organizátori oznámili na stránke  „nový štart Pukkelpop 2011.“  No behom noci si to organizátori rozmysleli a so smútkom v srdci oznámili prvý krát vo svojej bohatej histórii zrušenie festivalu.

Pukkelpop je úžasný festival, dokonale zorganizovaný, s úžasným programom, ktorému sa však ani tento rok nevyhlo nešťastie, a tak po minuloročných dvoch úmrtiach, tu máme tento rok ďalšie, bohužiaľ vo väčšom merítku.

Na záver prajem veľa sily rodinám a priateľom zosnulých a ranených, ale aj organizátorom Pukkelpopu, pretože to ako posledných 25 rokov pripravovali festival pre ľudí, vytvárali im podmienky pre zábavu, nové priateľstva, či lásky je mocný argument prečo ďalej pokračovať.

Moje dojmy z jubilejného 25. Ročníka možete nájst tu: https://www.musicpress.sk/novinky/pukkelpop-festival-2010-rozsiahly-report

Autor: Lukáš Osvald/Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img