8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyRýchly hardcore vietor do jedenástej - report
spot_img

Rýchly hardcore vietor do jedenástej – report

Koncert mal veľmi rýchly spád. Žiadne dlhé reči, žiadne dlhé nazvučovania, žiadne naťahovanie s príchodmi, či odchodmi. Ľudia sa tak mohli dostať domov už na posledný denný spoj, ale predsa len zostala prázdnota nad tým, že tento hardcorový sviatok sa mohol viac natiahnuť.

Predkapely hrali krátko a rýchlo.  Zahrali The Mongoloids z New Jersey a ich krajania Take Offense. Obe kapely hrali rýchlo, tvrdo a presne. The Mongoloids skôr tiahli k zvuku americkej skupiny Terror a ich punkovému hardcorovému prelínaniu.

Zhruba o pol desiatej prišli na rad legendárna formácia Agnostic Front. Napriek vyše 30ročnému pôsobeniu a každoročnému veľkému množstvu koncertov po celom svete pôsobili sviežim dojmom. Agnostic Front striedajú hardcorové pasáže s punkovou dynamikou. Príliš často nemeneli v skladbách rytmus, charakter skladbám dávali už pri ich začiatkoch. Raz dominovali s hardcorom, inokedy k punkovej rýchlosti a ležérnosti (Police State). Vinnie Stigma vokálne priniesol do zvuku AF v Bratislave prekvapivé rock and rollové nádychy. Tie vyvrcholili v coververzii Blitzkrieg Bop od The Ramones.

Inak hral Agnostic Front svoj klasický štýl so známymi skladbami, ako „Gotta Go“, „For my Family“, „Riot Riot Upstars“. Opäť bol najviac v popredí spevák Roger Miret vo svojej typickej póze nakláňajúc sa k plnému klubu.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=EO1Y5hahnBs‘]

Zostava Agnostic Front je od roku 2009 pozmenená. Gitarista Joseph James a bubeník Pokey Mo sú v nej iba tri roky ale v Bratislave ukázali, že sú to slušne vybavení muzikanti. Ostrieľaní matadori Vinnie a Roger tak majú v kapele svieži dych, vďaka ktorému môžu hrať svoje skladby rýchlejším spôsobom ako tu predviedli aj v Bratislave.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img