8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyTraktor Rockfest zožal úspech nie len u návštevníkov
spot_img

Traktor Rockfest zožal úspech nie len u návštevníkov

„Včerajší koncert na Traktor RockFest môžeme smelo nazvať koncert sezóny. Atmosféra, energia, ludia, zvuk – to všetko dohromady – jednička s hviezdičkou. Fakt – vďaka všetkým Vám, ktorí ste tam boli a vďaka usporiadateľom za skvelú akciu…“ – citujeme status na oficiálnom facebooku Slobodnej Európy. A zrejme neboli jediní, kto sa na tohtoročnom Traktor Rockfeste zabavil. Po minulotýždňovej rockovej Snine sa východ Slovenska opäť nenechal zahanbiť.

Už v piatok okolo obeda sa stanové mestečko začalo zapĺňať zvedavými návštevníkmi okolitých okresov. Kapela z Moldavy Born for reason sa veľmi tešila, že otvára festival, pretože, ako povedal frontman Csonty: „Odohráme koncert a môžeme sa plnohodnotne zabávať!“ A fakt – domov šli až v nedeľu poobede 🙂 Okrem nich zabávali hudobne hladný dav aj domáce kapely Liquid Princess a Pearl Jam tribute band, košičania St.Black dokonca venovali do tomboly svoje CD. Zvodná brušná tanečnica Lana Basilah dostala svojím vystúpením za svetla fakiel do varu nielen pánov.

Vrchol večera a až hmatatelná pozitívna energia – o to sa postarala kapela z Partizánskeho Rage Against The Machine Guerrilla Tribute Band. Frontman FuXo úprimne ďakoval všetkým, prekvapilo ho najmä publikum: „Sme nesmierne šťastní, že sme mohli včera zahrať pre také skvelé publikum!!! ĎAKUJEME všetkým: organizátorom, zvukárom, ochrankárom, ľuďom, čo sa starali o občerstvenie a hlavne Vám, čo ste pod pódiom zrobili takú masakrálnu atmosféru!!!! Bola to proste bomba!!!”

To, že do sobotňajšieho rána prebudilo návštevníkov slniečko bolo snáď znamenie toho, aké slnká ešte prídu. Kým sa vo vojenskom stane premietali filmy Tell it quick a Zelená púšť a prebiehala aj výstava fotiek Jany Karaffovej z Indonézie, vedľa stanu fičal gitarový workshop a stánkari prezentovali svoje produkty, na pódiu sa už chystali sobotňajšie kapely. Reggae v podobe trochu omeškanej Karavany ulahodilo teplomilným návštevníkom. Meredith, Saprophyte či Fernando Bonzo Band predviedli návštevníkom, že fakt majú čo ponúknuť. A potom prišla kapela – tá, ktorá bola tým najväčším písmom na plagáte. Slobodná Európa.

„Bavili sa na tom pódiu. Bolo vidieť, že sa bavia, že si to užívajú a nie je väčšie poďakovanie!“ povedal nadšene organizátor a boss Traktor Rockfestu Milan Zubrický. Ťažko taký koncert komentovať či analyzovať, lebo vieme, čo dokázala analýza… 🙂
To však ešte zďaleka nie je všetko. Sveťo nám vyžreboval tombolu, odovzdal ceny ako gitara či let helikoptérou (a ulial sa tak z balenia aparátu :P), za čo mu veľmi ďakujeme. Killerface zo Stropkova nám predviedli, čo je to HC – DEATH – GRIND  a potom prišlo na rad ďalšie slniečko hlbokej noci – ČAD!

Čad uviedli moderátorku, moderátorka zas uviedla Čad a náklad mohol začať!  Niektorí ľudia boli akoby v tranze: „Ja neverím vlastným očiam a ušiam…“ povedal Laci z Košíc.

„Urobili mi neskutočnú radosť, keď mi venovali koncert k meninám! O tom sa mi ani nesnívalo! Sekery a budzogáne pre mňa! ĎAKUJEM!“ spomína na koncert oslávenkyňa Žaba. Nebola však jedinou oslávenkyňou. Valérko Tornád – bubeník ČADu oslávil na Traktorfeste svoje narodeniny! Všetko najlepšie!

Dá sa jednoznačne povedať, že festival Traktor Rockfest 2012 v Čižaticiach v Klube u Dušana zožal úspech a to bolo aj cieľom: „Chceme hlavne spokojnosť návštevníkov a kapiel. Preto to robíme a sme radi, že sa nám to tento rok podarilo,“ zhodli sa organizátori a šli pustiť ohňostroj počas poslednej kapely festivalu Tribute to Motorhead.
Tak čo, ľudia? Chcete aj Traktor Rockfest 2013? 🙂
LLjK

LINKY:
www.traktor-rockfest.sk

VIDEO:
[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=3Yny8rJoRvk‘]

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img