8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportySade, očarujúca elegancia, Vojaka lásky report fanúšika
spot_img

Sade, očarujúca elegancia, Vojaka lásky report fanúšika

Hudobná jeseň na Slovensku sa nesie v znamení kvalitnej soulovej hudby. Do Bratislavy zavítala kráľovná pop jazzu SADE. Táto 52-ročná zrelá žena zo svojou skupinou priniesla kúsok šarmu, graciózneho pôvabu a nekonečnej lásky. Zohriala chladné útroby štadióna O. Nepelu v Bratislave. Na scéne popmusic je už viac ako tri dekády. Vždy sa snažila byť prostredníctvom svojich piesní poslom vášnivej lásky, nehy a životných okamihov šťastia.

SADE vlastným menom Helen Folasade Adu zahájila svoju európsku časť turné po viac ako 18 rokoch. Jemnými skladbami z nového albumu Soldier Of Love nás na dve hodiny vzala do svojho vysneného sveta. Už prvá pieseň s rovnakým názvom nám naznačila kam budú smerovať lahodné tóny tejto divy. Je majsterkou vrúcnych textov o láske, vzťahoch a rozchodoch. Sade z nich poskladala mozaiku krásy a čara počas celého večera.

Dve hodiny príjemného prednesu, ktorý útočil na všetky ľudské zmysly. Minimum zmien kulís a efektov na pódiu, ale s veľkým emočným efektom na diváka. Sade sa počas jednotlivých blokov koncertu prezliekla asi štyri krát. Čierny obtiahnutý korzet, čierne nohavice, vysoké lodičky, biela žabó košieľka, biele šaty s ružovou podprsenkou a na záver pri skladbe Cherrish The Day krásne červené brokátové šaty. Sade si na kostýmoch dala záležať, v elegantnom odievaní bolo cítiť jej rukopis a módny vkus.

Krásna a suverénna Sade odspievala nielen skladby z nového albumu, ale vybrala do svojho repertoáru aj známe skladby z celej jej kariéry. Už v úvode Your Love Is King, Skin, Kiss Of Life, Smooth Operator a Jezebel. Jej soulovo podfarbený hlas znel čisto a mocne, napriek emotívnym textom, ktoré by sa skôr hodili do zafajčeného baru ako do veľkej haly. I tak dokázala dať skladbám dušu, cit a blaho. V nejednom momente nám spôsobovala slastné zimomriavky. Bola tam nádej, že človek si nemôže priať nič krajšie.

Nielen Sade je dušou skupiny, ale aj saxofonista Stuart Matthewman, ktorý krásne vypĺňal časti koncertu hrou na saxofón alebo gitaru. Zvyšok skupiny sa vždy držal v pozadí a nenarúšal tak sólo spev Sade. Občas jej kontrovali a tancovali s ňou. Vášeň a radosť preniesli do haly medzi ľudí, ktorí sa koncertu zúčastnili. Pri skladbe Nothing Can Come Between Us členovia skupiny svojim spevom a pokrikmi postavili na nohy celý štadión. Vďačná a skromná Sade sa svojim úžasným muzikantom poďakovala každému osobne pred posledným prídavkom Cherish The Day. Nádherná bodka za nezabudnuteľným koncertom. So spokojnosťou si môžeme povedať, že kto n ezažil Sade, nezažil nič…

Sade sa narodila v Nigérii. Jej tvorba je silno ovplyvnená americkou soulovou hudbou. Sade prerazila vo svetovej pop music prvým singlom Your Love Is King, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke britskej hitparády v roku 1984. Nahrala 6 rádových albumov, ktoré jej ale priniesli množstvo hudobných ocenení. Bola vydatá za španielskeho režiséra Carlosa Scolu Pliega. Má s ním jednu dcéru. V súčasnosti žije vo Veľkej Británii s novým partnerom.

Zoznam skladieb :

1. Soldier Of Love

2. Your Love Is King

3. Skin

4. Kiss Of Life

5. Love Is Found

6. In Another Time

7. Smooth Operator

8. Jezebel

9. Bring Me Home

10. Is It A Crime

11. Love Is Stronger Than Pride

12. All About Our Love

13. Paradise

14. Nothing Can Come Between Us

15. Morning Bird 16. King Of Sorrow

17. Sweetest Taboo 18. Moon And Sky

19. Pearls

20. No Ordinary Love

21. By Your Side

22. Cherish the Day

Autor:©Blanka Šimončičov / Hudba-Music / Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img