8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportySlovenská premiéra stratených synov - Ugly Kid Joe
spot_img

Slovenská premiéra stratených synov – Ugly Kid Joe

18922577_1686180928062142_6995371732598827499_o

Kalifornská hard rocková partia Ugly Kid Joe sa v rámci svojho európskeho turné 2017 prvýkrát predstavila na Slovensku.

Skupina, ktorá žala úspechy začiatkom 90-tych rokov, odštartovala svoju kariéru s EP As Ugly as They Wanna Be (1991), na ktorom sa objavil megahit Everything about you, ktorý si snáď pamätá každý priaznivec rockovej hudby. Samozrejme nemôže chýbať na žiadnom setliste kapely a aj v Bratislave odznela symbolicky ako posledná. EP získalo onoho času v USA double platinum a stalo sa jedným z najpredávanejších EP v rockovej histórii vôbec. 

Na koncerte z neho ešte odznela skladba Funky Fresh Country Club. Po ňom nasledoval nemenej úspešný album America`s Least Wanted (1992) s kontroverzným obalom, na ktorom je maskot kapely „škaredý Jožko“ miesto Sochy slobody so vztýčeným prostredníkom. Práve z tohto albumu pochádzajú ďalšie hity skupiny ako Neighbor, Panhandlin` Prince, So Damn Cool, Goddamn Devil, Mr. Recordmen, ktoré odzneli aj na koncerte a tiež cover od Harry Chapin –  Cat´s in the Cradle, ktorý je nepochybne druhou najznámejšou skladbou skupiny. Po debute nasledoval hudobne azda najkvalitnejší album Menace to Sobriety (1995), z ktorého na koncerte zahrali, okrem úvodného Intro, ešte Jesus Rode a Harley, C.U.S.T., hitovú Milkman`s Son, Tomorrow`s World a V.I.P.. Došlo aj na prúserový, komerčne neúspešný album Motel California (1996) v podobe skladby Dialogue, po ktorom sa skupina rok na to na dlhý čas rozpadla. Po reunione v roku 2010 vydali EP Stairway to Hell (2012), z ktorého odzneli skladby No One Survives, singlovka Devil`s Paradise a I`m Alright. Večná to škoda, že nedošlo na ich zatiaľ posledný album Uglier Than They Used ta Be z roku 2015. Na predošlom koncerte v poľskom Krakove z neho odzneli kúsky She`s Already Gone a klipovka Under the Bottom. Príjemným spestrením koncertu a spomienkou na zosnulého Lemmyho bol v závere cover od Motörhead – Ace of Spades.

Ugly Kid Joe – Cats In The Cradle

Ako predkapela sa predstavila sympatická domáca štvorčlenná formácia Shelter`s Club čerpajúca z odkazu grunge, ktorá predstavila svoj sedem piesňový set. Po nej už nastúpili hlavné hviezdy večera v staronovom zložení:  Whitfield Crane – lead vocals, Klaus Eichstadt – guitar, backing vocals, Dave Fortman – guitar, backing vocals, Cordell Crockett – bass guitar, backing vocals a Shannon Larkin – drums, percussion. Kapela zostala verná svojmu tradičnému jednoduchému image – kraťasy a tričko, bubeník bol dokonca len v slipoch . Vtipné sú hlavne Eichstadtove popovo-metalové tričká (popová hviezda s metalovým logom) Usher vs. Slayer, na predošlom koncerte to bol Justin Bieber vs. Judas Priest. Zvuk bol spočiatku zmiešaný, šumivý, ale neskôr sa vyrovnal a kapela znela dobre.

Celý koncert prebehol v príjemnom duchu, skupina pôsobila veľmi uvoľnene a sympaticky. Crane však upozornil záznamu chtivých priaznivcov, aby mu láskavo nesvietili do ksichtu. Trošku ma zamrzelo, že moja obľúbená, ťažkopádna Tomorrow`s World nevyznela až tak bombasticky, ako som si predstavoval. Počas záverečnej, obligátnej Everything About You si Crane zavolal na pódium 12 ročného chalana z publika, ktorý dal bodku za celým koncertom. Veľmi podarený koncert, veľmi príjemný večer. Tak malý, škaredý Jožko, to je o Tebe všetko – Ugly Kid Joe – Everything About You.

Ugly Kid Joe – Everything About You

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img