8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportySlovenská scéna žije, Talk Show, Fresh Out Of The Bus a Papyllon...
spot_img

Slovenská scéna žije, Talk Show, Fresh Out Of The Bus a Papyllon boli excelentní

Tri rôzne kapely pochádzajúce z rôznych miest vystúpili v bratislavskom Randali. Fresh Out Of The Bus, Talkshow a kapela Papyllon sa podelili o pódium a predviedli rôznorodý pohľad na gitarovú hudbu.

Prvou kapelou, ktorá otvorila Excelent Urban Party vo veľkom štýle, bola Fresh Out Of The Bus (FOOTB). Nitrianske trio si od svojho vzniku jasne stanovilo cieľ – presiahnuť hranice slovenskej alternatívnej scény. Mohlo by sa zdať, že keď vydajú svoj debut v piatok trinásteho (písal sa rok 2015) prinesie to smolu, ale muzikantom sa darí a od vzniku prešli veľký kus hudobnej cesty. Kým Ian Curtis z kapely Joy Division v roku 1979 napísal pieseň Love will tear us apart, frešáci vydali ich najnovší album N.W.T.U.A (Nothing will tear us apart), ktorý sa začína singlom s rovnakým názvom. Členovia kapely Tom Löbb, Michal Eichler a Martin Zaujec predviedli dokonalú spleť čistých vokálov speváka s premyslenou elektronikou.

Fresh Out Of The Bus – Crooked Ways Of Pros

Po FOOTB vystúpila známa bratislavská indie rocková formácia Talkshow s novou tvorbou. Single Bones a Hurricane sa stali predzvesťou päťskladbového EP Epic, pod ktorého zvuk sa podpísala štúdiová práca v Amsterdame. Po ich odohratí v Randal Clube môžeme len konštatovať, že spravili dobre a podarilo sa im zachytiť epickosť a premenu čistokrvnej gitarovky na elektronickú tvorbu.

Talkshow – Shadows

Uvoľnenú atmosféru tohto večera dotiahli do záveru Prešovčania Papyllon, ktorý sa po ročnej prestávke zapríčinenej nahrávaním nových skladieb, opäť vrátili na pódiá. Po vydaní svojej prvotiny EP Sink or Swim, v ktorom ešte nebolo jasné, akým smerom sa kapela poberie, prišiel singel Seventeen baby a následne rovnomerne nazvaný album, kde cítiť vývoj po zvukovej aj textovej stránke. Na rozdiel od hotových skladieb z EP Sink or Swim, s ktorými Papyllon prišli rovno do štúdia si tento album vytvorili sami a piesne robili za pochodu. Naučili sme sa, že tieto veci treba “vysedieť“, že neexistuje žiadna skratka ku dobrému výsledku,  hovorí basgitarista Jakub Pastorák.

Payllon – Seventeen baby

Ten, kto mal pred príchodom do klubu pesimistické myšlienky o súčasnom stave našej hudobnej scény, musel prehodnotiť názor. Presvedčili ho o tom tri, stále ešte mladé, no už ošľahané kapely, ktoré sú zárukou existencie kvalitného autorstva s akcentom na moderný sound a rutinné aranžérstvo.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img